Ece Güner boşandı mı? Av Ece Güner Toprak kimdir?

04.05.2023
A+
A-
Ece Güner boşandı mı? Av Ece Güner Toprak kimdir?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ece Güner ”Evli değilim, geçen yıl boşandım. Bu “ucube sisteme” karşı mücadele etmiş, 4 kitap yazmış, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem anayasasının mimarlarından biri olarak adayım. Sn. Akşener’in çalışmalarımı takdir etmesi sonucu İyi Parti’den aday oldum.” dedi.

Ece Üner başarısını eski eşine bağlanmasına isyan ederek ‘‘Herkesin sustuğu bir dönemde cesaretle “Başkanlık” Sistemine karşı mücadele ettim, 4 kitap yazdım, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin mimarlarındanım… Ama KADIN olduğum için başarım eski eşime bağlanmaya çalışılıyor. İşte bu zihniyetle mücadele edeceğiz” açıklaması yaptı.

Ece Güner, Sorbonne Hukuk Fakültesinde eğitim aldıktan sonra ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1993 senesinde bitirdi. 1994 senesinden beri İstanbul Barosu’na kayıtlı olan Güner, Türkiye’de son 15 yılda en fazla birleşme ve devralma işlemi tamamlayan avukatlardan biri olarak bilinir. Nu yüzdendir ki Türkiye’nin en iyi avukatları arasında yer almaktadır. Ece Güner son olarak İYİ Parti’den milletvekili adayı olarak gündeme geldi.

Ece Güner, Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi Erdoğan Toprak’la evli idi boşandı geçen yıl.

You cannot copy content of this page