Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında, Doğum tarihi, gençliği? Eda Modoğlu vikipedi

03.06.2023
A+
A-
Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında, Doğum tarihi, gençliği? Eda Modoğlu vikipedi

Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında, Doğum tarihi, gençliği? Eda Modoğlu vikipedi Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında, Doğum tarihi, gençliği? Eda Modoğlu vikipedi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Ümit Sayın, 26 Nisan 1970’de İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti. Ancak müzik kariyeri için daha sonra bu bölümü yarıda bıraktı. Bir dönem Seren Serengil’in arkadaşı olarak adından söz ettiren Eda Modoğlu, aslen Erzurumludur. Babası ünlü kayak hocası Turan hoca lakaplı merhum Turan Modoğlu’dur. 2019 senesinde 12 yıllık arkadaşlığın ardından güfteci, bestekar ve şarkıcı Ümit Sayın ile 23 Aralık 2019’da evlendi.

Ümit Sayın’ın yaşamını değiştiren olay 1990 senesinde Sezen Aksu’nun İzmir’de verdiği bir konser sırasında değişti. Sahneye çıkarak Sezen Aksu’ya bir parçada eşlik eden Ümit Sayın, ardından ünlü sanatçıdan vokalisti olması için teklif aldı. İstanbul’a geldikten sonra bir süre Timur Selçuk’tan klasik gitar eğitimi aldı. Fuat Güner’in stüdyosunda 2 yıl çalışan sanatçı, 1991 senesinde ilk bestelerini yapmaya başladı. Bunun yanı sıra bazı stüdyo vokalleri ve reklam müzikleri için çalıştı.

Sizler için bizlerde Eda Modoğlu kimdir? Eda Modoğlu kaç yaşında, Doğum tarihi, gençliği? Eda Modoğlu vikipedi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page