Edin Dzeko nereli? Edin Dzeko eşi kim? Edin Dzeko isminin anlamı?

03.07.2023
A+
A-
Edin Dzeko nereli? Edin Dzeko eşi kim? Edin Dzeko isminin anlamı?

Edin Dzeko nereli? Edin Dzeko eşi kim? Edin Dzeko isminin anlamı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Edin Dzeko nereli? Edin Dzeko eşi kim? Edin Dzeko isminin anlamı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Edin Dzeko ismi Boşnakça bir isim olmakla birlikte Boşnakça sözlüğe göre ismin anlamı şu şekildedir :

Edin : İsim kökeni olarak Tevrat kökenli olan Edin ismi varlıklı dost anlamına gelmektedir. Edin isminin bir diğer alternatifi ise Edwin ismidir.

Dzeko : Boşnak kültüründe yaygın bir soyadı olan Dzeko soyadı “genç adam” anlamına gelmektedir.

Edin Dzeko, 17 Mart 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. 37 yaşındaki futbolcu kariyerine ülkesi Bosna Hersek’in kulübü Zeljeznicar ile başlayan Dzeko, sontasında Teplice, Wolfsburg, Manchester City, Roma ve Inter’de forma giymiştir.

Bosna Hersek’in kaptanı Edin Dzeko, ülkesinin takımı ile çıktığı 129 maçta attığı 64 golle Bosna Hersek milli takımının en çok gol atan oyuncusu konumunda bulunmaktadır.

Sizler için bizlerde Edin Dzeko nereli? Edin Dzeko eşi kim? Edin Dzeko isminin anlamı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page