Efi Ahçıoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

03.07.2023
A+
A-
Efi Ahçıoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Efi Ahçıoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Efi Ahçıoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

2023 seçimlerinde SYRİZA’nın en yüksek oyu alan milletvekillerinden olan Ahçıoğlu, 1985 yılında Pella vilayetinin Giannitsa kentinde doğdu. Lisans eğitimini Selanik Aristoteles Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde onur derecesiyle tamamlayan Ahçıoğlu, 2009’da aynı üniversitede Kamu Hukuku ve Siyasal Bilimler yüksek lisansı yaptı.

Uluslararası ve Avrupa Ekonomi Hukuku Merkezi’nde araştırma bursu ile bir süre çalışan Ahçıoğlu, 2014 yılında Prof. Aris Kazakos’un danışmanlığında İş Hukuku üzerine doktora tezini tamamladı.

Ahçıoğlu, AP’de, 2009-2013 yılları arasında Selanik Aristoteles Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk, Medeni Usul ve İş Hukuku Bölümü’nde ve Uluslararası ve Avrupa Ekonomi Hukuku Merkezi’nde araştırmacı olarak görev aldı.

Kısa bir dönem Selanik’te avukatlık yapan Efi Ahçıoğlu, SYRİZA Brüksel’deki Avrupa Grubu’nda araştırma görevlisi olarak görev alarak siyasete girdi. Ahçıoğlu, 2015’te yapılan iki seçimde SYRİZA listelerinden aday oldu. Aynı dönemde SYRİZA Merkez Komite üyesi oldu.

Sonraki dönemde çalışma bakanının Siyasi Ofisi Direktörü olarak, Yunanistan hükümetinin işgücü piyasası ve sosyal güvenlikle ilgili konularda kreditörlerle yaptığı müzakerelerden sorumlu olan Efi Ahçıoğlu, 5 Kasım 2016’dan 9 Temmuz 2019’a kadar Aleksis Çipras hükümetlerinde Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Sosyal Dayanışma Bakanlığı’nda bakan olarak görev yaptı.

Görev süresi boyunca toplu sözleşmelerin uzatılması, genç işçiler için asgari ücretin 650 euro olacak şekilde yüzde 11 ve 27 artırılması, kayıt dışı çalışma ve işsizliğin azaltılması, Sosyal Yardımlar ve Sosyal Dayanışma Örgütü’nün kurulması ve evlat edinme için yeni çerçeve gibi alanlarda çalışmalarda bulundu.

Sizler için bizlerde Efi Ahçıoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page