Ekrem Çelebi kimdir? Ne iş yapar? Ekrem Çelebi nereli ve kaç yaşında?

15.06.2023
A+
A-
Ekrem Çelebi kimdir? Ne iş yapar? Ekrem Çelebi nereli ve kaç yaşında?

Ekrem Çelebi kimdir? Ne iş yapar? Ekrem Çelebi nereli ve kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ekrem Çelebi kimdir? Ne iş yapar? Ekrem Çelebi nereli ve kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

1952 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı -Akçakent ilçesine bağlı Ömeruşağı köyünde doğdum. İlkokulu köyümde bitirdim, imkansızlıklar nedeniyle eğitimime devam edemedim. 9 yaşında rahmetli babam Ferit Çelebinin askerlik dönüşü getirdiği saz bende müziğe ilgi uyandırdı.

Babamında desteğiyle saz çalmaya başladım. Sazı dahada geliştirerek düğünlerde çalmaya başladım. Babam bu yeteneğimi görünce daha iyi bir saz alarak benim müzik sevgime güç katmış oldu.

15 yaşında düğün ve eğlencelerde aranan biri olmuştum. 16 yaşımda (Nuhun Gemisi) adını verdiğim ilk plağımı yaptım. Siz gönül dostlarının, sevdiği bu albümden sonra yeni albümlerle sizlerin huzuruna çıktım.
Plakdan sonra teknoloji ile birlikte kasetler çıkmaya başlamıştım 35 kaset çıkardım. Artık Türk halk müziginde, sizlerin destegiyle profosyonel olarak yerimi aldım.

Müzik sevgisi kardeşim Fahri Çelebi ve oğlum Coşkun’dada etki yaptı. Onlarda sevginizle müziğe devam etmektedir. Sizin sevginiz ve desteğiyle müziğe 35 yıldır devam etmekteyim. Hislerinize, sevincinize,kederinize tercüman olmaya çalışıyorum. 17 yaşında evlendim. 4 çocuk babasıyım.

Eserlerim bozulmamak kaydı ile, halk müzigi sanatçıları tarafindan söylenmektedir. Şimdi yegenim olan Ünal Kaya müzik piyasasında yer alan bir kardeşim,kendisine başarılar dilerim. Sözlerime son verirken, tüm dostlarımıza ve sevenlere saygı ve sevgilerimi sunarım.

Sizler için bizlerde Ekrem Çelebi kimdir? Ne iş yapar? Ekrem Çelebi nereli ve kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page