Elif Gezen kimdir? Nerelidir? Elif Gezen nerede oturuyor?

06.02.2023
A+
A-
Elif Gezen kimdir? Nerelidir? Elif Gezen nerede oturuyor?

Elif Gezen kimdir? Nerelidir? Elif Gezen nerede oturuyor?

Elif Gezen Türk sinema dünyasının usta oyuncularından Müjdat Gezen‘in kızıdır.

1970 senesinde dünyaya gelmiş, annesi ise Müjdat Gezen’in ilk evliliğini gerçekleştirdiği Gün Irk’dır. Babası İstanbul Fatih doğumludur. Anne ve babası 1968 ve 1980 senelerı içinde evlilik gerçekleştirmiş, annesi Gün Irk 2013 senesinin Şubat ayında geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata gözlerini yummuştur.

Opera, şan ve müzikaller tarihi eğitimi alan ünlü isim, 2018 senesinde yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün üstüne aldığı Hedefim Sensin isimli sinema filminde rol almıştır.

Ayrıca 1 yıl önce de yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlenmiş olduğu Görevimiz Tatil isimli sinema filminin oyuncu ekibinde bulunan yer almıştır.

Yaşantısını Hollanda’da sürdüren Elif Gezen kanser nasıl tedavisi görmektedir. 2019 yılında büyük sanatçı Müjdat Gezen’e konulan yurtdışına çıkış yasağına verilen tepkilerden birisi de bu yüzden olmuştur.

Kızı ile görüşmek üzere yurtdışına seyahat etmesi gereken büyük usta için verilen bu karar, avukatının yaptığı açıklamaya göre adeta bir manevi işkencedir.

Elif Gezen 2021 yılında, müziklerini kendisinin yaptığı, Evren Duyal’ın yönettiği “Baba Kız” isimli oyununun prömiyerini kutladı. Oyunda temel olarak bir baba ve kızının 2 saat eskileri yad etmesi gösteriliyor.

kaynak: netbilge.com

You cannot copy content of this page