Elmalı Güreş ağası kimdir? 670. Elmalı Güreşlerini kim kazanı?

04.09.2022
A+
A-
Elmalı Güreş ağası kimdir? 670. Elmalı Güreşlerini kim kazanı?

Elmalı Yağlı Güreş final karşılaşması 10 Eylül 2023 Pazar günü, saat 22.15’te, TV8,5 ekranlarından naklen canlı yayınlanacak. “Türk’ün ilk er meydanı” olarak adlandırılan güreşlerin, bu yıl 671’inci buluşmasının gerçekleştirilmesi için heyecan dorukta. İşte, Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin 2023 tarihi… Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri bu yıl; 8–9–10 Eylül 2023 tarihlerinde yapılacak.

ELMALI YAĞLI GÜREŞLERİ HAKKINDA

Her yıl ünlü başpehlivanların ve 1000’in üzerinde pehlivanın kol bağladığı; geçmişi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden de eskiye dayanan ve “Türk’ün ilk güreş tuttuğu yer” olarak bilinen Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yıl 670. kez başpehlivan ve pehlivanların mücadelesine sahne olacak. İlçe ve dışından gelen çok sayıda sporseverin, yerli ve yabancı basın mensubunun ilgiyle takip ettiği Yağlı Güreşler, kıran kırana geçen karşılaşmaların yanı sıra hafta boyunca yöre halkı ve konuklara yönelik düzenlenen kültür ve eğlence içerikli etkinlikleriyle de şenlik havasına bürünüyor.

669’uncu tarihi Antalya Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşi  Ağalığını 1 milyon 377 bin lira ile 17 yaşındaki  Yunus Gökalp Gök oldu. 17 yaşındaki Yunus Alp Gök, yağlı pehlivan güreşleri tarihinin en genç güreş ağası olarak tarihe geçti.    Kaynak: 17 yaşındaki Yunus Alp Gök güreş ağası seçilerek tarihe geçti

Türk’ün ilk er meydanı olarak bilinen ve tarihi geçmişi Edirne Sarayiçi Kırkpınar Güreşi Den daha eski olan  ve bu sene 3-4-5 Eylül tarihleri arası yapılan 669’uncu tarihi Antalya Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşi  Ağalığını 1 milyon 377 bin lira ile 17 yaşındaki  Yunus Gökalp Gök oldu. 17 yaşındaki Yunus Alp Gök, yağlı pehlivan güreşleri tarihinin en genç güreş ağası olarak tarihe geçti.    Kaynak: 17 yaşındaki Yunus Alp Gök güreş ağası seçilerek tarihe geçti.

670. Tarihi Elmalı Yağlı pehlivan güreşlerinde Ağalık ihalesini rekor bir teklifle sonuçlandı.

Elmalı Güreş Ağası Hakan Çetin Kimdir? Nereli, Ne iş Yapar?

2021 yılında ANTALYA’nın Elmalı ilçesinde düzenlenen Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağası Muammer Ak (46), çocukluk ve gençlik hayalini gerçekleştirerek güreş ağalığı yapmanın gururunu yaşadığını söyledi. Çocukluk ve gençlik yıllarında güreş sahasında köfte ekmek ve su sattığını anlatan Muammer Ak, “Bir gün bu yeşil sahaların ağası ben olacağım’ dedim. Çok mutlu ve gururluyum” dedi.

Elmalı Güreş Ağası kim oldu? Ne kadar para verdi?

670. Tarihi Elmalı Yağlı pehlivan güreşlerinde Ağalık ihalesini rekor bir teklifle sonuçlandı.

Ağalık ihalesine 5 kişi katıldı. Güreş müsabakaları kadar ilgi çeken ihale kıran kırana geçti. İhale geçen yıl ağalığı kazanan Mehmet Gök‘ün 1 Milyon 923 Bin TL vermesi ile başladı. İhale Hakan Çetin‘in 11 Milyon 777 Bin TL rekor bir teklifi ile sonuçlandı.

Geçen yıl ağalık ihalesini kazanan Mehmet Gök bu teklifin üzerine çıkamayarak çekildiğini duyurdu ve yeni Elmalı Güreş Ağası Hakan Çetin‘e Hayırlı olsun dedi.

Edirne Kırkpınar Güreşleri ağalık ihalesini 4 Milyon 22 bin TL ile Seyfettin Selim Kazanmıştı.

You cannot copy content of this page