Emete Gözügüzelli kimdir? Nerelidir? Evli mi? Eşi kim? Emete ne demek?

12.10.2023
A+
A-
Emete Gözügüzelli kimdir? Nerelidir? Evli mi? Eşi kim? Emete ne demek?

Emete Gözügüzelli kimdir? Emete Gözügüzelli nerelidir? Emete Gözügüzelli kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Emete Gözügüzelli kimdir? Nerelidir? Evli mi? Eşi kim? Emete ne demek? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Emete isminin TDK sözlüğünde anlamı bulunmamakta olup bereket, bolluk anlamına gelen cümlelerde görülmektedir. Bereket ve bolluk anlamına geldiğinden, Eski Mısır’da prenslere unvan olarak emete verilmektedir.

Emete Gözügüzelli aslen Kıbrıs, Lefkoşa doğumludur. Emete Gözügüzelli, 1978 yılında dünyaya gelmiştir. ASBÜ KKTC / Hukuk Fakültesi/Doç.Dr./Assoc.Prof/ Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Gözügüzelli aynı zamanda Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Akademik Birimi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı’dır. Gözügüzelli YDÜ Yüksek Lisans Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Yüksek Şeref Diploması ile mezun olmuştur.

Bir süre Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, müzakere süreçlerinde raportör ve ilgili idari işlerde çalışmış, akabinde TBMM Uluslararası Parlamenterler Birliği Başkanlığı Danışmanı olarak görev almıştır. Yine aynı dönem içerisinde, İsveç Parlamentosu himayesinde Dışişleri Enstitüsü tarafından düzenlenmiş olan, Doğu Akdeniz’in Güvenliği konusunda eğitime katılmış, Kıbrıs konusunda Parlamento üyelerine brifing vermiştir.

Pek çok dergi ve gazete de yayınlarının yanı sıra kitapları bulunanan Gözügüzelli, Tarih, Tarihsel Olaylar ve Kişisel kategorilerinde eserler kaleme almıştır. Vurun Kahpe Kıbrıs’a isimli kitabın yazarı olan Gözügüzelli, iyi derecede İngilizce bilmekte Emete Gözügüzelli, bir çocuk sahibidir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Emete Gözügüzelli kimdir? Emete Gözügüzelli nerelidir? Emete Gözügüzelli kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page