Emine Cabbar kimdir? Emine Cabbarova kimdir? Emine Cabbar Ukrayna

22.04.2023
A+
A-
Emine Cabbar kimdir? Emine Cabbarova kimdir? Emine Cabbar Ukrayna

Emine Cabbar kimdir? Emine Cabbarova kimdir? Emine Cabbar Ukrayna

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cabbar‘dır. Emine Cabbar Twitter’da @EmineDzheppar kullanıcı adı ile bulunur. 16 Haziran 2020 günü Ukrayna Dışişleri Bakanlığı 1.Bakan Yardımcılığı görevine bir Kırım Türkü olan sayın Emine Cabbar getirildi. Emine Cabbar kimdir? Emine Cabbarova kimdir? Emine Cabbar Ukrayna Emine Cabbar Vladimir Groysman’ın Ukrayna Stratejisi Partisi milletvekili Dış işleri Bakan Yardımcısı oldu. 2015-2016 yıllarında Ukrayna Enformasyon Politikası Bakanı Danışmanı, 2016 yılından beri Ukrayna Enformasyon Politikası Bakanı Birinci Yardımcısı görevlerinde bulunan Emine Cabbar Ukrayna Dış işleri Bakan Yardımcılığına getirildi.

Emine Cabbar o gün ilk mesajında aşağıdaki ifadeyi kullanmıştı. “Türkiye’deki kardeşlerime selam gönderiyorum. İnanıyorum ki birgün hepimiz serbest Kırım’da buluşacağız.” Emine Cabbar Twitter profilinde First Deputy Minister of Foreign Affairs of Ukraine yani Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı yazar.

Retweetlerdiği son Twette aşağıdaki ifade ; “Putin karşıtı bir koalisyon oluşturuyoruz. @vonderleyen
, @EmmanuelMacron , @karlnehammer ve @RTErdogan ile ordumuz için somut yaptırımlar ve somut yardımlar hakkında konuştum. Kararlı eylem bekliyoruz.” yazmaktadır. Emine Cabbar kimdir? Emine Cabbarova kimdir? Emine Cabbar Ukrayna sorularını açıkladık.

You cannot copy content of this page