Engin Özkoç kimdir aslen nerelidir? Engin Özkoç neden evlenmedi?

12.05.2023
A+
A-
Engin Özkoç kimdir aslen nerelidir? Engin Özkoç neden evlenmedi?

Engin Özkoç kimdir aslen nerelidir? Engin Özkoç neden evlenmedi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Engin Özkoç Kimdir sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Engin Özkoç, 5 Şubat 1962’de Sakarya’nın Kayalar Memduhiye Köyü’nde doğdu. İlkokulu Memduhiye Köyü’nde, ortaokul ve liseyi merkez ilçe Adapazarı’nda okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Siyasete CHP Gençlik Kolları’nda başlayan Engin Özkoç, Sakarya’da Belediye Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem Belediye Meclis üyeliği yaptı. Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Özkoç, 2011 Genel Seçimlerinde elde ettiği başarıyla Sakarya’nın 34 yıl aradan sonra Meclis’e gönderdiği ilk CHP’li vekil oldu.24 Dönemde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesiydi. CHP TBMM Grup Yönetiminde yer aldı. 25 ve 26. Dönem CHP Sakarya Milletvekili olan Özkoç, CHP Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini yürütüyor. Özkoç, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi ve komisyonun CHP Grup Sözcüsü. 27. dönem CHP Sakarya milletvekili olmuştur.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Armağan Çağlayan’ın “Gör Beni” Youtube kanalına katıldı.

Özkoç, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Hayatımda hiç evlenmedim” diyen Özkoç, neden evlenmediğinden de bahsetti.

Özkoç, ailesine sahip çıkması gerektiğini ve “tercih yaptığını” söylerken, “Hayatımda çok sevdiğim, çok değer verdiğim, sadece annem olduğu için değil, kendisinin çevresine yaydığı enerjiden dolayı değer verdiğim anneme ve kardeşlerime sahip çıkmak istedim” dedi.

You cannot copy content of this page