Engür Kalender Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Neden Gündemde?

02.03.2023
A+
A-
Engür Kalender Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Neden Gündemde?

Engür Kalender Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Neden Gündemde?

Engür Kalender, ilköğrenimini İstanbul’da başlayıp, 4 yıl Mersin’de devam ettikten sonra; orta ve lise eğitiminin ardından yüksekokula İstanbul’da devam etti.

Aslen Malatya Arguvan’lı olan Kalender, daha küçük yaşlardan itibaren müzik ve dans ile iç içe oldu. Tolga Han’dan dans eğitimi alan sanatçı, bunun kendisi için Show dünyasındaki ilk adımı olduğunu söylüyor.

Bir çok müzisyen ve solistin mihenk taşı olan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde 2 yıl Büyük üstat Sayın Hüsnü Üstün Beyefendi’den ‘Türk Müziği ve Repertuar’ eğitimi aldı. Daha sonrasında büyük yaylı tambur üstadı Rahmetli Sayın Özcan Korkut hocalığında Repertuar ve Türk müziği usul eğitimine 3 yıl devam etti.

Müzik eğitimimde basamakları tek tek çıkarken 8 yıl süreyle Sayın Erdem Siyavuşgil hanımefendi ile şan, solfej ve nota dersleri bununla beraber, Kanun virtüözü Sayın Halil Karaduman ile repertuar bilgimi en üst seviyelere çıkarmak için çalıştı.

Sahne sanatlarında önemli bir konu olan konuşma becerimi geliştirmek adına DİALOG Eğitim Merkezinde Sayın Can Gürzap’tan 1 yıl süreyle eğitim gördü.

Mert Müzik’ten Halit Nart ile başlayan bu ilk albüm heyecanında birçok usta ile bir araya gelme ve çalışma şansı yakaladı. Şu sıralar kötü günler geçiren annesi ve kedileri ile yaşamaya başlayan Kalender, eski şöhretini kaybedince psikolojik sorunlar yaşamaya başladı ve müziği de bıraktı.

Engür Kalender kimdir? Sosyal medyada çöp evde yaşamasının iddia edilmesiyle gündemde olan Engür Kalender ile ilgili bilgiler sosyal medyada ve internette kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilmeye devam etmektedir. Peki Engür Kalender kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Cevaplar haberimizde..

You cannot copy content of this page