Eren Özmen kimdir, nerelidir? Fatih Özmen kimdir, nerelidir?

27.04.2023
A+
A-
Eren Özmen kimdir, nerelidir? Fatih Özmen kimdir, nerelidir?

Eren Özmen kimdir, nerelidir? Fatih Özmen kimdir, nerelidir?

Eren Özmen, Sierra Nevada Corporation’ın (SNC) başkanıdır ve kocası Fatih Özmen, CEO’sudur.

Eren Özmen ve Eşi Fatih Özmen Sierra Nevada Corporation tek sahipleridir.

Eren Özmen liderliğinde, Sierra Nevada Corporation Birleşik Devletler En iyi bir kadına ait Federal Müteahhitlerden biri haline gelmiştir

Eren Özmen ve Eşi Fatih Özmen Altı iş alanı şunlardır:

Uzay Sistemleri, Haberleşme, Seyrüsefer, Gözetim/Hava Trafik Yönetimi, İstihbarat, Gözetleme ve Keşif, Entegre Görev Sistemleri, Bilgi ve Sensör Çözümleri, ve Elektronik Harp/Menzil.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarafından yapılan sosyal medya paylaşımı sonrasında herkes iki ismin kim olduğunu merak etmeye başladı. Atatürk Havalimanı’nın öneminden bahseden Kemal Kılıçdaroğlu iktidara geldikten sonra, Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceğini açıkladı. Bu çalışmaları Eren Özmen ve Fatih Özmen ile birlikte yapacağını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, gençlerin bu kişileri tanımasını isteyerek araştırmalarını önerdi.

Fatih Özmen, Sierra Nevada Corporation’ın (SNC) İcra kurulu başkanı ve sahibidir.

Sierra Nevada Corporation’ın yegâne sahibi olarak Fatih Özmen ve eşi Eren Özmen, Amerika’nın En Hızlı Büyüyen Özel Şirketlerinden birini işletmektedir.

Şirket Sparks, Nevada merkezlidir.

Nevada, Reno Üniversitesi (UNR) Elektrik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans derecesi vardır.

Navigasyon ve iniş sistemleri üzerinde yüksek lisans savı ile Fatih Özmen Sierra Nevada Corporation yıllarında çok sayıda sistem ve çok sayıda kilit programların yönetiminin gelişiminde rol almayı başardı.

You cannot copy content of this page