Ergün Kırlıkovalı vikipedi? Kimdir? Kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı serveti? Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı?

10.06.2023
A+
A-
Ergün Kırlıkovalı vikipedi? Kimdir? Kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı serveti? Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı?

Ergün Kırlıkovalı vikipedi? Kimdir? Kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı serveti? Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ergün Kırlıkovalı vikipedi? Kimdir? Kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı serveti? Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Babasının Yunanistan’a bağlı Drama’da dünyaya geldiğini ve anne babasının katledildiğini bebek iken gögsüne iliştirilmiş tek bir kağıtla Osmanlı’nın son trenine atıldığını anlatıyor. Kırlıkovalı soyisimlerinin Kırlıkovalı köyünden alındığını belirterek “Babam İstanbul’da Yetimler evinde büyüyor. Sonra İstanbul Üniversitesinde Yüksek Orman Mühendisi olarak 1939’da mezun oluyor. Annemin aileside Üsküp’ten kaçıyor. Onlarıda Sırplar tehdit ediyor. Onların aileside böylece İstanbul’a geliyor. Balkanların anlatılmayan acıları bu iki aileyi birleşitiriyor. 1939’da evleniyorlar. Biz 8 kardeştik ben en küçüğüyüm. 1952 doğumluyum.” dedi. Balkanların hiç anlatılmayan acılarına maruz kalmış anne ve babasının sekiz çocuğundan en küçüğü olan Kırlıkovalı, onların ağzı, dili, sesi olarak hikayelerini anlattı.

Sizler için bizlerde Ergün Kırlıkovalı vikipedi? Kimdir? Kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı serveti? Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page