Erhan Altunay kimdir? Nerelidir? Erhan Altunay kaç yaşında? Erhan Altunay eşi, ailesi, eğitimi?

14.05.2022
A+
A-
Erhan Altunay kimdir? Nerelidir? Erhan Altunay kaç yaşında? Erhan Altunay eşi, ailesi, eğitimi?

Erhan Altunay kimdir? Nerelidir? Erhan Altunay kaç yaşında? Erhan Altunay eşi, ailesi, eğitimi? Erhan Altunay Vikipedi

İstanbul doğumludur. Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Nükleer Enerji Mühendisliği okumuş, konuyu öğrendikten sonra para kazanmak gerekliliğinden Marmara Üniversitesi’nde İşletme master’ı yapmıştır. Bu yüzden de hayatını dış ticaretten kazanmaya çalışmaktadır. Yıllarca TRT Radyo-3’te Aykut Sporel, Sezen Cumhur Önal, Engin Arman, Faruk Yener gibi ustaları hayranlıkla dinledikten sonra, radyoculuk ile Yapı Radyo’da tanışmış olup orada dört yıla yakın bir süre “Vanilya ve Çikolata” , “…Ve Jazz” gibi jazz programları ile “Troubadour” ve “Barocco” gibi klasik müzik programları ve “Kleopatra’nın Burnu” gibi mitoloji programları hazırlamıştır. Yapı Radyo’nın yayın hayatına veda etmesi ile Troubadour programını Açık Radyo’ya, Vanilya ve Çikolata’yı da Radyo 92nokta3’e taşımıştır. Daha sonra Radyo Kozmos’ta Troubadour’u ve Vanilya ve Çikolata’yı devam ettirmiş, Alem FM’de de “Deniz ve Mehtap” isimli bir program yapmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği mezunu Altunay, üniversite sırasında Fraktaller üzerine çalışmış; Mandelbrot Kümesi’nin ilk uygulamalarını Dr. Erol Çubukçu ile gerçekleştirmiş; ayrıca Kuantum Fiziği ve Zaman üzerine de çalışmıştır.

Erhan Altunay İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Saint Joseph Fransız Lisesinde görmüştür. Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği okumuştur. Üniversitede Fraktaller üzerine çalışmıştır.

Erhan Altunay kimdir? Nerelidir? Erhan Altunay kaç yaşında? Erhan Altunay eşi, ailesi, eğitimi? Erhan Altunay Vikipedi

Erhan Altunay İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Saint Joseph Fransız Lisesinde görmüştür. Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği okumuştur. 

Üniversitede Fraktaller üzerine çalışmıştır. Mandelbrot Kümesi’nin ilk uygulamalarını Erol Çubukçu ile gerçekleştirmiştir. Kuatum Fiziği ve Zaman üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Marmara üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansını yapmıştır. Mitoloji ve paganizm yazarın hayatının vazgeçilmezi olmuştur.Bu alanda bir çok yazılar kaleme almış ve yayınlamıştır. 

Erhan Altunay İngilizce, Fransızca ve Latince bilmektedir. Mitoloji, paganizm ve müzik alanında seminerler vermektedir. 

You cannot copy content of this page