Ertoşi Aşireti lideri İskender Ertuş nereli? İskender Ertuş kaç yaşında? İskender Ertuş kimdir?

26.06.2023
A+
A-
Ertoşi Aşireti lideri İskender Ertuş nereli? İskender Ertuş kaç yaşında? İskender Ertuş kimdir?

Ertoşi Aşireti lideri İskender Ertuş nereli? İskender Ertuş kaç yaşında? İskender Ertuş kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ertoşi Aşireti lideri İskender Ertuş nereli? İskender Ertuş kaç yaşında? İskender Ertuş kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

1955 yılında Van’ın Başkale ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Van’da tamamladı. Babası Mahmut Ertuş’un 1979 yılında vefat etmesinin ardından 12 aşiret liderinin önerisi ve talebi üzerine Ertoşi Aşireti’nin liderliğine seçildi.

1989-2002 yılları arasında 3 dönem Başkale’de belediye başkanlığı görevini yürüttü. Bölgede ‘barış elçisi’ kimliğiyle de ön plana çıkan Ertuş, bu zamana kadar birçok husumeti ve anlaşmazlıkları barış ile sonuçlandırmıştır. Öte yandan tarım, hayvancılık, akaryakıt, inşaat ve madencilik üzerine birçok şirketi bulunan Ertuş, yüzlerce kişiyi istihdam sağlayan bir iş insanıdır.

Sizler için bizlerde Ertoşi Aşireti lideri İskender Ertuş nereli? İskender Ertuş kaç yaşında? İskender Ertuş kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page