Eskişehir haber, son dakika? Eskişehir Yerel Haberler, Gazeteler, Basın

10.11.2023
A+
A-
Eskişehir haber, son dakika? Eskişehir Yerel Haberler, Gazeteler, Basın

Eskişehir haber, son dakika? Eskişehir Yerel Haberler, Eskişehir Yerel Gazeteler, Eskişehir Yerel Basın Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Eskişehir haber, son dakika? Eskişehir Yerel Haberler, Gazeteler, Basın sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Eskişehir iç Anadolunun adeta bir incisidir. Bir çok yönden yerli ve yabancı turisti kendisine çeken Eskişehir, yerli halkında merak ettiği sunan haberlere ilgi gösteriyor. Eskişehir Yerel haberleri sunmaya başlayan eskisehiryerel.com adresinde yer alan güncel bilgiler ışığında halkın istediği ve gönderdiği olaylar yayınlanıyor, gezilecek görülecek yerler hakkında bilgi veriliyor.

Son yıllarda basılı gazete olayı neredeyse bitmek üzere, insanların ilgisini çekmediği gibi zaman ve para bakımından da yıpratıcı olabiliyor. Bu yüzden Eskişehir ilinde yaşayan vatandaşlar doğru bilgiye ve haber Eskişehir Yerel Haberler web sitesinden kısa sürede ulaşıyor.

Eskişehir haberleri sunan bu web adresinin mottosu şu, bizim apartmana hırsız girdi.! Ayakkabımı çalmışlar, kamera kaydı var.!, Eskişehir’de ölüm haberleri, Eskişehir’deki trafik kazası son dakika, mahallemizde yolumuz yapılmıyor, asfalt dökülmüyor. Sularımızda sıkıntı mı var? Dolandırıcılık olayları arttı mı? gibi bir çok sorunun yanıtını vatandaşlar @eskisehiryerel kullanıcı adı ile bulunan instagram adresine göndermektedirler, buradan aldıkları bilgiler ile yerel bir ağ oluşturup web sitesi üzerinden tüm Eskişehir halkına duyurmaktadırlar.

Doğru dürüst haber mottosu ile yola çıkan ve halkın sesi olmayı amaçlayıp bu yolda ilerleyen bir web site her zaman amacına ulaşır.

Bizlerde bu web sitesinden aldığımız bazı bilgileri sizler ile paylaşmak isteriz.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Eskişehir haber, son dakika? Eskişehir Yerel Haberler, Eskişehir Yerel Gazeteler, Eskişehir Yerel Basın sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler Haritası, Rehberi – Eskişehir’de günübirlik gezilecek yerler

ESKİŞEHİR KURŞUNLU CAMİİ VE KÜLLİYESİ:  16. Asırdan beri Eskişehir Tarihinde bulunan Kurşunlu Camii ve külliyesi günümüzde müze olarak da kullanılıyor.

ESKİŞEHİR PORSUK ÇAYI & ADALAR :  Eskişehir denince akla ilk gelen ve şehirle özdeşleşen bu nehiri isterseniz teknelerle gezebilirsiniz, isterseniz nehrin etrafındaki park, köprü ve mekanlar da  keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

ESKİŞEHİR SAZOVA PARKI: Masal Şatosu ve Korsan Gemisi ile ilgi gören Sazova Parkı, Eskişehir’de mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir.

ESKİŞEHİR ODUNPAZARI EVLERİ:  Yeniden restore edilen evleriyle  Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı görenleri tarihi serüven yaşatır. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR KENTPARK:  İçinde yapay plaj ve yüzme havuzları bulunan kafede dinlenebilir, kafe ve restoranlarda keyifle Eskişehir’in yöresel yemeklerinin tadına varabilirsiniz. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR ATLIHAN ÇARŞISI:  İçinde yöresel eşya satan dükkan eskiden han olarak kullanılmış şimdi ise  El Sanatlar Çarşısı olarak kullanılıyor. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR ETİ SUALTI DÜNYASI:  Sazova Parkında bulunan bu sualtı dünyası dünyanın birçok yerinden getirilen deniz canlıları sergilenen görülmesi gereken yerdir. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR BALMUMU HEYKEL MÜZESi:  Sporculardan, politikacılara kadar bir çok ünlünün balmumu heykeli olan bu müze Eskişehir’in popüler yerlerinden biridir. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR HAMAMYOLU CADDESİ:  15 hamamın bulunduğu bu caddede hamam keyfi yapabilir bunun yansıra günlük alışverişlerinizi de yapabilirsiniz. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ:  Ahi şeyhi, İslam ilahiyatçısı olan Şeyh Edebali’nin Eskişehir’deki türbesi birçok turistler tarafından tercih edilen Eskişehir’in tarihi yerlerinden biridir. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR LÜLETAŞ MÜZESİ:  Girişi ücretsiz olan bu müze Türkiye’nin ilk lületaşı müzesidir. Kapıları ziyaretçilerine her zaman açıktır. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR YUNUS EMRE TÜRBESİ:  Sarıköy bölgesinde yer alan ünlü halk kahramanlarından Yunus Emre’nin Türbesi çok insanın ziyaret ettiği yerlerden biridir. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR MİDAS ANITI:  Frigler dönemine ait en önemli eserlerden biri olan bu anıt önemli Eskişehir tarihi eserlerinden biridir. Bu anıtın yanı sıra Eskişehir’in gezilecek yerleri arasında Areyastis Anıtı, Gerdekkaya Mezaorı, Doğanlı Kaya, Yapıldak Asar Kale ve diğer yapıları elinde bulunduran ve Frig’lerin Dini Metropolü olarak geçen Yazılıkaya’yı da sayabiliriz. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR NASREDDİN HOCA EVİ: Kültürümüzün önemli değerlerimizden Nasreddin Hoca’nın evi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi Hortu beldesinde bulunuyor. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

ESKİŞEHİR SEYYİT BATTAL GAZİ TÜRBESİ:  Türk tarihinin önemli kişilerinden olan Battal Gazi adına yapılan bu türbe Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde yer alır. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

Eskişehir tarihinin önemli bir eseri olan Battal Gazi Türbesi, Eskişehir’de gezilecek yerler listenizde bulunabilir. Evet eskisehiryerel.com adresinde yer alan bu güzel gezilecek mekanı gezmenizi bizlerde tavsiye ederiz, mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.

You cannot copy content of this page