Evde bakım parası yatan iller güncel liste Ekim 2023

14.10.2023
A+
A-
Evde bakım parası yatan iller güncel liste Ekim 2023

Evde bakım parası yatan iller 16 Ekim 2023, 13 ekim 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel, Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? (e-Devlet ekim ayı  engelli evde bakım ödemesi sorgulama) Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Evde bakım parası yatan iller güncel liste Ekim 2023 sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

TÜİK’in haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasıyla memur maaşlarına ve emekli aylıklarına refah payı hariç yapılacak zam belli oldu. Memur maaşları ve emekli memur aylıkları için 6 aylık enflasyon farkı ile yüzde 17,55, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıkları ise yüzde 19,77 oranında arttı. Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri yüzde 17,55’lik zamla birlikte 5 bin 98 lira oldu.

Evde bakım maaşı geçtiğimiz ay 14 Eylül itibarıyla hesaplara yatmaya başlamıştı. Buna göre; Ekim ayı evde bakım maaşı ödemelerinin 13 veya 16 Ekim tarihlerinde hesaplara yatırılması bekleniyor. e-Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifereleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Evde bakım parası yatan iller 16 Ekim 2023, 13 ekim 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel, Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? (e-Devlet ekim ayı  engelli evde bakım ödemesi sorgulama) sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page