Faruk Aksoy kimdir? kaç yaşında? Faruk Aksoy aslen nereli?

21.04.2023
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Faruk Aksoy kimdir? kaç yaşında? Faruk Aksoy aslen nereli?

Faruk Aksoy Gazeteci kimdir, kaç yaşında? Faruk Aksoy aslen nereli?

Faruk Aksoy, 1974 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. Uzun zamandır Ülke TV’de program yapan Yeni Şafak Gazetesinde köşe yazısı yazan Faruk Aksoy aslen Sakaryalı’dır. 1994 senesinde üniversite eğitimi için Kütahya’ya gelen Aksoy‘un televizyon macerası da burada başladı. Faruk Aksoy kimdir? kaç yaşında? Faruk Aksoy aslen nereli? Faruk Aksoy 1974 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Kütahya’da tamamlayan Aksoy, televizyonculuk kariyerine de yine Kütahya’da başladı. Kütahya Birlik FM isimli radyo kanalında program sunucu görevini üstlenen Aksoy, sonrasında BTV isimli kanalda muhabirlik, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu.

Kütahya’da birçok yayın gerçekleştiren Aksoy, 2000 senesinde Kütahya’dan ayrıldı ve memleketi olan Sakarya’ya döndü. Faruk Aksoy, Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hacer Banu Koç ile evlidir. Faruk Aksoy kimdir? kaç yaşında? Faruk Aksoy aslen nereli? Evlendikten sonra Aydın’a taşınan Aksoy, burada da AyTV ve İzmir merkezli yayın yapan Kanal35’de çeşitli programlar yaptı. Bu ekranlardaki “Sokakta Edebiyat” programı çok beğenildi.

Milat Gazetesi ve Yenişafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan ve yazarlık kariyerine de bir yandan devam eden Faruk Aksoy, bu arada Beykent Üniversitesi bünyesinde kurulan Beykent TV’nin kurucu üyelerinden biri oldu ve bu kanalda Genelkurmay eski başkanı Yaşar Büyükanıt ile programlar yaptı. Faruk Aksoy kimdir? kaç yaşında? Faruk Aksoy aslen nereli? sorularını yanıtladık.

You cannot copy content of this page