Fatma Meriç Yılmaz kimdir vikipedi? Eşi kimdir, aslen nereli? Fatma Meriç Yılmaz kimdir nerelidir?

01.06.2023
A+
A-
Fatma Meriç Yılmaz kimdir vikipedi? Eşi kimdir, aslen nereli? Fatma Meriç Yılmaz kimdir nerelidir?

Fatma Meriç Yılmaz kimdir vikipedi? Fatma Meriç Yılmaz Eşi kimdir? Fatma Meriç Yılmaz aslen nereli? Fatma Meriç Yılmaz kimdir nerelidir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Fatma Meriç Yılmaz kimdir vikipedi? Eşi kimdir, aslen nereli? Fatma Meriç Yılmaz kimdir nerelidir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Kızılay Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yılmaz, Kerem Kınık’ın istifası üzerine başkanlık görevini üstlenmiştir. 1975 yılında Ankara’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. Aynı hastanede başasistan olarak görev yaptı. 2008 yılında doçentlik unvanı alan Yılmaz, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yaptı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanan Yılmaz, aynı üniversitede profesör unvanını aldı.

2012-2015 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Biyokimya Laboratuvarı Eğitim ve İdari Sorumluluğu ile Laboratuvar Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2015-2016 yılları arasında Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği; 2016-2017 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda yayınlanmış makalesi bulunan Yılmaz, halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya ABD. da Öğretim Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Yılmaz’ın ayrıca, TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği bulunmaktadır.

2015 yılından bu yana Türk Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmekte, ve halen Kızılay Kadın Koordinasyon Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca Evli ve 3 çocuğu vardır.

Sizler için bizlerde Fatma Meriç Yılmaz kimdir vikipedi? Eşi kimdir, aslen nereli? Fatma Meriç Yılmaz kimdir nerelidir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page