Felluce tilkisi kimdir, nedir? Ekşi? James Glynn kaç yaşında?

28.10.2023
A+
A-
Felluce tilkisi kimdir, nedir? Ekşi? James Glynn kaç yaşında?

Felluce tilkisi kimdir, Felluce tilkisi nedir? Ekşi? James Glynn kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Felluce tilkisi kimdir, nedir? Ekşi? James Glynn kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

”Felluce Tilkisi” lakaplı James Glynn, 1989 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri ordusunda görev yapmış olan bir korgeneraldır. Kariyeri boyunca Körfez Savaşı, Irak Savaşı ve birçok diğer askeri operasyona katılmış ve Amerika Birleşik Devletleri’nin uluslararası operasyonlarını yöneten önemli isimlerden biri olmuştur. Yaş ilerlemesi nedeniyle sahadan uzaklaştırıldığı bilinmektedir.

1989 yılından bu yana ABD ordusunda hizmet veren bir korgeneral olan James Glynn, Körfez Savaşı, Irak Savaşı gibi bir dizi önemli operasyona katılmış ve ABD’nin dünya genelinde yürüttüğü operasyonlardan sorumlu bir isim olarak bilinmektedir. Yaş itibariyle cephe hattından uzaklaştırıldığı bilinmektedir. Glynn, ABD Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere çeşitli askeri birimlere eğitim vermiş ve ABD’nin DEAŞ’la mücadelesinin merkezinde yer almıştır, özellikle Suriye’de.

2004 yılında Felluce’de komutanlık yapmış olan Glynn, bu operasyonlar sırasında 6 bin Iraklının ölümüyle ilişkilendirilmesi nedeniyle “Felluce Katili” olarak da adlandırılmıştır. ABD Başkanı Joe Biden’ın, İsrail ve Filistin çatışması sürerken Glynn’i İsrail’e gönderme kararı, birçok kişi tarafından eleştirilmiştir. Glynn’in, İsrail’in Gazze’ye yönelik kara harekatına liderlik etmek üzere gönderildiği iddiaları bulunmaktadır.

Glynn’in doğum yeri hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Felluce tilkisi kimdir, nedir? Ekşi? James Glynn kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page