Fuat Oktay eşi kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay kimdir?

06.06.2023
A+
A-
Fuat Oktay eşi kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay kimdir?

Fuat Oktay eşi kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Fuat Oktay eşi kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Fuat Oktay, 1964 yılında Yozgat’ta dünyaya geldi. Oktay, eğitimini Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlayarak mezun oldu ve aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak görev aldı. Ardından Oktay, Amerika Wayne State Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve aynı üniversitede doktora yaptı. Fuat Oktay, Beykent Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Oktay, 2008 yılında 4 yıl boyunca Türk Hava Yolları şirketinde Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca, Oktay, TUSAŞ yönetim kurulu üyeliği, Türk Hava Yolları Teknik Yönetim kurulu üyeliğinde ve Türk Telekom Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Fuat Oktay, 14 Mayıs 2023 Türkiye Genel seçimlerinde 28. dönem Ankara AK Parti 3. Bölge milletvekili olarak meclise girmiştir.

Türk siyasetinin sevilen isimlerinden biri olan Fuat Oktay hayatı ile merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Fuat Oktay’ın eşi Hümeyra Şahin Oktay’dır. Kafkas asıllı olan Hümeyra Şahin Oktay 47 yaşındadır. Hümeyra Şahin 1976’da İstanbul’da dünyaya geldi. Tam adı Havva Hümeyra Şahin’dir. Kafkas asıllıdır. Şimdilerde 47 yaşındadır. Kitaplarla iç içe büyüdü. Tarihe ve kitaplara olan ilgisi ailesinden gelmektedir. Tarihçi bir dedenin, felsefeci bir ablanın kardeşidir. Edebiyat Öğretmeninin de keşfi ve yönlendirmesi ile yazmaya yöneldi.

Sizler için bizlerde Fuat Oktay eşi kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page