Gamze Taşçıer kimdir? Kaç yaşında? Gamze Taşçıer nereli? Gamze Taşçıer Alevi, Biyografisi, Gamze Taşçıer eşi kimdir?

06.06.2023
A+
A-
Gamze Taşçıer kimdir? Kaç yaşında? Gamze Taşçıer nereli? Gamze Taşçıer Alevi, Biyografisi, Gamze Taşçıer eşi kimdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda hamile iken yemin eden ilk Milletvekili oldu. Kadın ve çocuk hakları, sosyal güvenlik, sağlık ve ilaç politikaları hakkında çalışmalar ve projeler yaptı. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesidir. Taşcıer, evli ve 2 çocuk annesidir. 1999, 2004, 2007 yıllarında yapılan yerel ve genel seçimlerde CHP Etimesgut İlçe Gençlik Kolu’nda aktif olarak çalıştı. 2011 genel seçiminde Ankara 1. Bölge 14. sıra Milletvekili adayı seçildi. 2014 yılında Keçiören İlçesi Geçici Yönetim Kurulu üyeliği yapmasının ardından 2015 Genel Seçimi öncesinde yapılan önseçimde Ankara 1. bölgede 5. olmuştur.

2016 ve 2018 senelerinde yapılan CHP Kurultaylarında Parti Meclisi üyesi seçildi. 2017 yılında Ankara Eczacı Odası başkan adayı olmuş ve Türk Eczacıları Birliği Delegasyon üyesi seçilmiştir. Gamze Taşçıer kimdir? Kaç yaşında? Gamze Taşçıer nereli? Gamze Taşçıer Alevi, Biyografisi, Gamze Taşçıer eşi kimdir? Gamze Taşcıer, 10 Aralık 1982 yılında Ankara’da doğdu. Gamze Taşcıer 38 yaşındadır. Taşcıer, Türk siyasetçi ve eczacıdır.

2004 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Mezuniyeti sonrası Mamak’ta serbest eczacılık yaptı. Türk Eczacıları Birliği delegesi oldu. 35., 36. ve 37. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultaylarında Parti Meclisi üyesi seçildi. 7 Haziran 2015 Genel Seçimi öncesi Ankara’da CHP Milletvekili adaylığı için gerçekleşen ön seçimde 5. sırada çıktı. 24 Haziran 2018 Genel Seçiminde partisinin Ankara 1. Bölge 5. sıra Milletvekili adayı oldu ve seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda hamile iken yemin eden ilk Milletvekili oldu.

Kadın ve çocuk hakları, sosyal güvenlik, sağlık ve ilaç politikaları hakkında çalışmalar ve projeler yaptı. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesidir.

Taşcıer, evli ve 2 çocuk annesidir. Gamze Taşçıer kimdir? Kaç yaşında? Gamze Taşçıer nereli? Gamze Taşçıer Alevi, Biyografisi, Gamze Taşçıer eşi kimdir?

You cannot copy content of this page