Gelin filmi Osman Kahraman Kıral kimdir? Gelin filmi Osman gerçek adı?

15.11.2023
A+
A-
Gelin filmi Osman Kahraman Kıral kimdir? Gelin filmi Osman gerçek adı?

Gelin filmi Osman Kahraman Kıral kimdir? Gelin filmi Osman gerçek adı?

Türk oyuncu, şarkıcı ve iş adamı. 1972–76 yılları arasında çocuk oyuncu olarak on dört filmde rol aldı.

1976’da sinemayı bıraktı, sonraki yıllarda ticarete atıldı.Şu anda 55 yaşında olan ve Fatih Kıral baba mesleği olan mobilyacılığa devam etti. Şimdilerde bir mobilya firmasının sahibi. Kahraman Kıral, Türk sinemasının iki usta oyuncusu Tarık Akan ve Halit Akçatepeile birlikte rol aldı. Gelin filmi Osman Kahraman Kıral kimdir? Gelin filmi Osman gerçek adı?

“Canım Kardeşim” filminde Tarık Akan’ın kardeşi rolündeki Kahraman Kıral’dı. 9 yaşındaki Kıral, muazzam oyunculuk performansıyla izleyicinin gönlünde taht kurdu.

Yönetmen koltuğunda Lütfi Ömer Akad’ın oturduğu Gelin filmi, 1973 yılında çekildi. Film aynı yıl içerisinde izleyici ile buluşurken oldukça ilgi görmüştür. Filmin başrolünde sinemaya kendini adamış usta isimlerden Hülya Koçyiğit Meryem karakteri ile karşımıza gelmektedir. Filmin bir diğer başrol oyuncusu ise usta oyuncu Kerem Yılmazer’dir. Yeşilçam’a olan ilgi hiç azalmazken günümüzde en çok izlenen yapımlar arasında yer almaktadır.

Gelin filmi nerede çekildi?

Çekimleri İstanbul’da yapılan filmin hangi semtlerde geçtiği bilinmemektedir.

Gelin filmi oyuncu kadrosunda kimler var?

TRT’de yayınlanacak olan Gelin filminin oyuncu kadrosunda kimlerin yer aldığı merak edilmektedir. Yeşilçam’ın usta oyuncuların yer aldığı filmin

Gelin filmi konusu nedir? Hülya Koçyiğit Gelin filmi nerede çekildi?

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Hülya Koçyiğit’in Meryem karakteri ile kamera karşına geçtiği filmde Meryem evi terk ederek bir fabrikada çalışmaya başlar. Ancak ailenin reisi Hacı İlyas bu durumu bir onur meselesine dönüştürür. Bu lekenin temizlenmesi için oğlu Veli’ye baskı yapmaya çalışan baba Meryem’in öldürülmesi için her yolu dener. Veli silahıyla birlikte fabrika önünde karısını beklerken çıkışta karşılaşan çift birbirlerine sarılarak mutluluk için kendilerine yeni bir yol çizer.

You cannot copy content of this page