Gizem Fidan kimdir? Gizem Fidan kaç yaşında, aslen nereli? Gizem Fidan sevgilisi Gizem Fidan babası kimdir?

11.01.2023
A+
A-
Gizem Fidan kimdir? Gizem Fidan kaç yaşında, aslen nereli? Gizem Fidan sevgilisi Gizem Fidan babası kimdir?

Gizem Fidan kimdir? Gizem Fidan kaç yaşında, aslen nereli? Gizem Fidan sevgilisi Gizem Fidan babası kimdir?

Gizem Fidan İstanbul’da doğdu.

Gizem Fidan 3 yaşından itibaren Tan Sağtürk Bale ve Dans Akademisi’nde aldığı klasik bale eğitimine 9 yaşında Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde piyano eğitimiyle devam etti.

Gizem Fidan Koroda aldığı ses eğitiminin yanı sıra, Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde modern dans eğitimine de devam etti.

Koroda yer aldığı süre boyunca Haliç Kongre Merkezin’de 2010 Dünya Başkenti İstanbul Özel Konseri, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Burhan Doğançay Resim Yarışması Ödül Törenleri Konserleri gibi ulusal ve uluslararası korolarla birçok konserde aynı sahnede yer aldı.

London College of Music’in 2. ve 5. derecelerdeki piyano ve solfej sınavlarına girerek pekiyi derece aldı ve sertifika almaya hak kazandı.

Yoğun sınav hazırlık sürecinin ardından da iyi bir sıralamayla istediği İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Fizik Mühendisliği bölümünü kazandı.

Üniversite eğitimi devam ederken küçükken her sabah evdeki herkese gazete okuyarak, tartışma programlarını izleyerek dahil olmayı hayal ettiği meslek gruplarından gazetecilik, moderatörlük ve sunuculuk için adım atmaya karar verdi.

Bunu üzerine Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde eğitim aldı.

Gizem Fidan Çeşitli demo çekimleri, uygulamalar ve sınavlar sonucunda pekiyi dereceyle oradan mezun oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi’ne devam ederken okul bünyesindeki Kültür ve Sanat Birliği’nde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı Gizem Fidan.

Gizem Fidan Bir yenilik başlatarak okulda bulunan bilim, sanat, uzmanlık ve sporla ilgili yaklaşık 300 öğrenci kulübünün haberlerini yapmaya başladı.

Gizem Fidan 2016’da İTÜ Çekirdek bünyesinde girişimcilik ödülüne layık görülen, İTÜ Teknokent merkezli multi platformlardan canlı yayın teknolojileri sunan şirkette, tivu.co/haber ve facebook, younow, youtube gibi birçok platformdan canlı yayınlanan ‘’gizem fidan ile ehaber’’ programını hazırlayıp sundu.

Ayrıca Gizem Fidan lisans döneminde “nanoteknoloji” alanında yazdığı, uluslararası hakemli dergide yayınlanan makalesi bulunmaktadır. İlk ulusal kanal deneyimine Olay Tv Haber Merkezi’nde adım attı. Youtube kanalında farklı diller bilim, sanat, yaşam haberleri odaklı içerik üretmeye, farklı sektörlerden isimlerle söyleşiler ve kariyer sohbetleri yapmaya, sanat tutkunu olarak piyano videolarını paylaşmaya devam etmektedir.

You cannot copy content of this page