Gökçe Gökçen kimdir CHP, aslen nerelidir? Gökçe Gökçen babası kimdir, kimin kızı?

05.05.2023
A+
A-
Gökçe Gökçen kimdir CHP, aslen nerelidir? Gökçe Gökçen babası kimdir, kimin kızı?

Gökçe Gökçen kimdir CHP, aslen nerelidir? Gökçe Gökçen babası kimdir, kimin kızı? Gökçe Gökçen kimdir nerelidir? Gokce. gokcen Instagram? Gökçe Gökçen alevi mı?

Gökçe Gökçen, 24 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gökçen, eğitim hayatı sırasında İngiltere, Fransa ve ABD’de dil öğrenimi için bulunmuş, Belçika’da Erasmus programına katılmış, Fransa’da Strazburg Üniversitesi’nde insan hakları yüksek lisans dersleri almıştır.

İngilizce ve Fransızcayı iyi derecede ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde bilen Gökçen, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku programında “Fransa’da Olağanüstü Hal” konulu teziyle tamamlamıştır.

Gökçe Gökçen, CHP’ye 2010 yılında referandum çalışmaları sırasında katılmış ve 2010-2014 yılları arasında CHP Bakırköy Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Bu sürede hem yerelde, hem de gençlik kolları genel merkezinin görevlendirmesiyle uluslararası alanda çalışmalara katılmıştır.

2011 yılında gençlik kollarının yeni anayasa konusundaki önerilerini derleyen yerel komisyonda aktif olarak görev almıştır.

2015 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın tüzük komisyonunda yer almış ve CHP Gençlik Kolları’nın tüzük önerileri konusunda çalışmıştır.

2016 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışan Gökçen, Fransa’da Montpellier Üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak da bulunmuştur.

Gökçe Gökçen, CHP 37. Olağan Kurultayında tekrar Parti Meclisi üyesi seçilmiş olup 10 Ağustos 2020’den itibaren CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

You cannot copy content of this page