Gri bereliler ne demek? Gri bereliler kimdir? Gri bereliler sözcüsü? Bordo bereliler neden gizlidir?

03.06.2023
A+
A-
Gri bereliler ne demek? Gri bereliler kimdir? Gri bereliler sözcüsü? Bordo bereliler neden gizlidir?

Gri bereliler ne demek? Gri bereliler kimdir? Gri bereliler sözcüsü? Bordo bereliler neden gizlidir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Gri bereliler ne demek? Gri bereliler kimdir? Gri bereliler sözcüsü? Bordo bereliler neden gizlidir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Özel eğitimden geçmiş olan askerlerden seçilen bu kişiler, sadece savaşma üzerine ihtisaslaşmamışlar aynı zamanda başka alanlarda da eğitilmişlerdir. Kişisel gelişim başlığında: Psikoloji, Sosyal psikoloji, Felsefe, Mantık, Din, Strateji, Tiyatro… Devlete menfaat gözetmeden bağlı olan bu özel kişiler, gri pasaport kullanan görevliler gibi, gerçekten de gridirler. Siyah-beyaz gibi çift kutuplu olmayıp, olaylara ve gelişmelere gri tonda bakarlar ve ona göre de değerlendirme yaparlar. Hem salon beyefendisi/hanımefendisi olurlar, hem en ince ayrıntısına kadar bir operasyonu planlarlar. Toplumun bordo berelileri göklere çıkarması onlar için çok önemli değildir, çünkü onlar ‘nefis terbiyesi’ eğitiminden geçerek, kendilerini geri çekmeyi bilirler.

Özel Kuvvetler Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin değişik sınıf ve rütbelerdeki subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşan, iç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesine karşı her türlü arazi ve iklim şartlarında görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitime tabi tutularak yetiştirilmiş seçkin askerlerden oluşan birlik.[8][9] Doğrudan Genelkurmay Başkanlığına bağlı olarak tugay seviyesinde 1992 yılında kurulmuştur.[10] Türk Silahlı Kuvvetleri kıyafet yönetmeliğine göre bordo renkte bere kullanırlar. Kuvvet komutanlıklarının uygun göreceği miktarda personel Özel Kuvvetler eğitimiyle birlikte atanır. Eğer gerekli sayı tamamlanmaması durumunda komando veya paraşüt kursu almış personel Özel Kuvvet kadrolarına atanır. Teknik sınıf subay ve astsubaylar Özel Kuvvetler timleri için seçilemez.

Kaynak: wikipedi.org

Sizler için bizlerde Gri bereliler ne demek? Gri bereliler kimdir? Gri bereliler sözcüsü? Bordo bereliler neden gizlidir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page