Yalı Çapkını İfakat kimdir? Gerçek adı? Yaşı, Eşi?

06.05.2023
A+
A-
Yalı Çapkını İfakat kimdir? Gerçek adı? Yaşı, Eşi?

Gülçin Santırcıoğlu Kimdir? Nerelidir? Gülçin Santırcıoğlu Kaç yaşında? Yalı Çapkını İfakat kimdir?

Gülçin Santırcıoğlu 1977’de İzmir’de doğdu. Türkiye onu ilk olarak Elveda Rumeli dizisiyle tanımıştı. Bu diziyle ünlenen Santırcıoğlu daha sonra birçok dizide yardımcı oyuncu pozisyonlarında oynadı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümünde eğitim aldı.

Oyunculuk kariyeri ile birlikte çeşitli gruplarda solistlik ve Ruhi Su Kültür Sanat Vakfında şan hocalığı yaptı.

Oynadığı ilk sinema filmi olan Türev, 2005 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazandı. Bu filmde oynadığı Süreyya rolü ile 13. ÇASOD ödüllerinde “Umut Vadeden Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Bir klasik hâline gelen Elveda Rumeli dizisindeki Hatice rolü ülke çapında tanındı. 2007 yılında yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun Yumurta, Süt, Bal üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta filminde Nejat İşler, Saadet Işıl Aksoy ve Ufuk Bayraktar ile birlikte rol aldı.

Film ulusal ve uluslararası çeşitli festivallerde ödüller aldı. 2008 yılında başrollerini Kaan Keskin ile paylaştığı üçüncü sinema filmi olan İki Çizgi, 65. Venedik Film Festivali ve 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali dâhil olmak üzere 30’un üzerinde ulusal ve uluslararası festivale katıldı.

Sonrasında çeşitli sinema ve dizi film projelerinde yer aldı. 2012 yılında Badem grubunun “Badem ve Konukları” albümünde “Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber” şarkısını seslendirdi.

2013 yılında Roterdam Altın Lale Film Festivali’nde jüri üyeliği de yapan oyuncu son olarak Kara Ekmek ve Oyunbozan adlı dizilerde rol almıştır.

Daha önce birçok dizide karşımıza çıkan oyuncunun bu dizideki profesyonel oyunculuğu da yine öne çıkıyor.

Hercai, Diriliş Ertuğrul, Gülpare dizileri de yine onun oynadığı dizilerdendi.

Hercai, Oyunbozan, Elveda Rumeli, Sensiz Yaşamama, Kara Ekmek dizilerinde başrol karakterlerinden biriydi.

Gülçin Santırcıoğlu 1977’de İzmir’de doğdu.

Türkiye onu ilk olarak Elveda Rumeli dizisiyle tanımıştı. Bu diziyle ünlenen Santırcıoğlu daha sonra birçok dizide yardımcı oyuncu pozisyonlarında oynadı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümünde eğitim aldı. Oyunculuk kariyeri ile birlikte çeşitli gruplarda solistlik ve Ruhi Su Kültür Sanat Vakfında şan hocalığı yaptı.

Oynadığı ilk sinema filmi olan Türev, 2005 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazandı. Bu filmde oynadığı Süreyya rolü ile 13. ÇASOD ödüllerinde “Umut Vadeden Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Bir klasik hâline gelen Elveda Rumeli dizisindeki Hatice rolü ülke çapında tanındı. 2007 yılında yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun Yumurta, Süt, Bal üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta filminde Nejat İşler, Saadet Işıl Aksoy ve Ufuk Bayraktar ile birlikte rol aldı.

Film ulusal ve uluslararası çeşitli festivallerde ödüller aldı. 2008 yılında başrollerini Kaan Keskin ile paylaştığı üçüncü sinema filmi olan İki Çizgi, 65. Venedik Film Festivali ve 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali dâhil olmak üzere 30’un üzerinde ulusal ve uluslararası festivale katıldı.

Sonrasında çeşitli sinema ve dizi film projelerinde yer aldı. 2012 yılında Badem grubunun “Badem ve Konukları” albümünde “Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber” şarkısını seslendirdi. 2013 yılında Roterdam Altın Lale Film Festivali’nde jüri üyeliği de yapan oyuncu son olarak Kara Ekmek ve Oyunbozan adlı dizilerde rol almıştır.

You cannot copy content of this page