Gültekin Uysal eşi Hatice Uysal kimdir, kaç yaşında, nereli?

30.04.2023
A+
A-
Gültekin Uysal eşi Hatice Uysal kimdir, kaç yaşında, nereli?

Gültekin Uysal eşi Hatice Uysal kimdir, kaç yaşında, nereli?

Merak edilen isimler arasında yer alan Hatice Uysal Gültekin Uysal’ın eşidir. Gültekin Uysal, Türk siyasetçidir. Kendisi 47 yaşındadır. Gültekin Uysal’ın eşi Hatice Uysal ise Yazardır. Kendisi İstanbul doğumludur. Hatice Uysal günümüzde 45 yaşındadır yani 1978 doğumludur.

Hatice Uysal, 1978 yılında ‘da dünyaya gelmiştir. Orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversite eğitimi için ‘ya gitti. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde okudu. Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında uzmanlaştı. Mezuniyet sonrası çeşitli kurumlarda çocuk eğitmeni olarak çalıştı.

Gültekin Uysal, 1976, Afyonkarahisar’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Houston Üniversitesi’nde lisans eğitimi aldı. 2003-2005 yılları arasında Doğru Yol Partisi’nin Afyonkarahisar il başkanı oldu.

2005’te gerçekleştirilen DYP kongresinde de genel idare kurulu üyeliğine getirildi.

Hatice Uysal, 2002 yılında Gültekin Uysal Uysal, evlendikten sonra da mesleğini sürdürdü. Aynı zamanda çocuk edebiyatı ve ebeveynlik konularında kitaplar yazmaya başladı. Eğiten Kitap yayınevi tarafından yayınlanan “Çocuk Edebiyatı” adlı kitabı, çocukların okuma alışkanlığı kazanması ve hayal güçlerini geliştirmesi için önerilen bir eserdir. Hatice Uysal, eşi Gültekin Uysal’ın siyasi kariyerine de destek vermektedir.

You cannot copy content of this page