Ali Karnap kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

28.04.2023
A+
A-
Ali Karnap kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Ali Karnap kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Ali Karnap, 1978 yılında Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Üniversite öğrenimini Moskova‘da Hukuk alanında tamamladıktan sonra uzun süre özel sektör ve kamu kurumlarında çalıştı. Kariyerine Çizgi Grup, Çizgim Madencilik Yönetim Kurulu Başkanlığı yaparak devam etti. 30’a yakın dernekte kurucu Genel Başkan ve üst yöneticilik görevlerinde bulundu.

Güç Birliği Hareketi Kurucu Başkanlığı yanı sıra Güç Birliği Ticari Ortaklığı, Türk Devletleri Ticari Ortaklığı, Dünya Ticari Ortaklığı gibi şirketler, iktisadi işletmeler ve 40’a yakın ticari oluşumda kurucu başkanlık ve üst düzey yöneticilik görevleri ifa etti.

Yeni Maden-İş Sendikası Genel Başkanlığı, Yeni Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Başkanlığı, Güç Birliği hareketine bağlı 3 Federasyon, 2 Konfederasyon, 3 Kooperatif, 2 Sendika ve 30’a yakın Sivil Toplum Kuruluşunda görev yapmaktadır.

Siyasi kariyerine 2016 yılında Adalet Partisi’nde Teşkilat Başkanı olarak başladı.

AP’den ayrılarak 2018 de ANAP Teşkilat Başkanı olarak göreve başladı. Partiden istifa ederek Güç Birliği Hareketi ve Güç Birliği Partisini kurmuştur ve hali hazırda bu oluşumların aktif olarak Genel Başkanlık görevlerini sürdürmektedir.

You cannot copy content of this page