Hacer Foggo kimdir?

23.04.2023
A+
A-
Hacer Foggo kimdir?

Hacer Foggo Kimdir? Hacer Foggo nerelidir ?Hacer Foggo Kaç Yaşında?

Tokat ili zile ilçesinde doğan Hacer Foggo, roman hakları savunucusu gazeteci ve araştırmacı yazardır. İngiliz birisi ile evli olan Hacer Foggo,1980 darbesinden sonra Tokat Zile’den İstanbul’a gelmiştir. Cumhuriyet İlkokulu’nu bitiren Hacer Foggo Marksizm 2014’te “kentsel dönüşümün perde arkası: zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlenmiştir. Hacer Foggo kimdir? Aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabının da yazarıdır. Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin kızıdır. Hakkında pek fazla bilgi olmayan Foggo’nun evli olduğu bilinmektedir. Yaşı ise halen gizliliğini korumaktadır.

Foggo 1980 darbesinden sonra Tokat Zile’den İstanbul’a gelmiştir. Hacer Foggo aynı zamanda roman hakları savunucusu gazeteci ve araştırmacı yazardır.

Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin kızıdır. Hakkında pek fazla bilgi olmayan Foggo’nun evli olduğu bilinmektedir.

Yaşı ise halen gizliliğini korumaktadır. Derin Yoksulluk Ağı derneğinin kurucusu güzel kalpli Hacer Foggo evli olup eşi İngiliz’dir. Soy isminden de anlaşılıyor.

Eşinin üniversite öğretim görevlisi olduğunu söyleyen Hacer Foggo’nun 1 erkek çocuğu bulunmaktadır.

Cumhuriyet İlkokulu’nu bitiren Hacer Foggo Marksizm 2014’te “kentsel dönüşümün perde arkası: zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlenmiştir. Aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabının da yazarıdır.

Bağımsız gazeteci Hacer Foggo, 2018 seçimlerinde politikaya katılmak istemiz ve bu kapsamda CHP’den aday olmuştur. Hacer Foggo, 1989 yılında gazeteciliğe başladı. Yaklaşık 20 yıl gazete, dergi ve radyolarda, söyleşiler, işçi-sendika ve insan hakları üzerine yazılar yazdı. Aynı zamanda sivil toplum alanında çalışmalar yaptı. 2014’te ‘Kentsel dönüşümün perde arkası: Zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlendi.

Foggo, İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi derneklerde uzun süre aktif olarak çalıştı. 2000’li yıllarda İstanbul ve Edirne’de Roman sempozyumu organizasyonunda yer aldı. Foggo aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabını kaleme aldı.

Hacer Foggo 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 18’nci sıradan milletvekili adayı oldu.

Foggo, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü olarak çalışmalarına devam ediyor.

CHP İstanbul 2. Bölge, 18. sıra milletvekili adayı olan Foggo, milletvekili seçilememiştir.

Özellikle Roman ailelerine olan desteğiyle ve onları savunmasıyla bilinen Hacer Foggo ‘nun en büyük derdi nerede bir yoksul ve fakir aile var onların imdadına yetişmek. Her ebeveyn çocuklarına yoksulluk miras bırakıyor diyen Hacer Foggo, yoksulluk ile mücadelesine devam edeceğini söylüyor. Hacer Foggo kimdir?

You cannot copy content of this page