Müthiş Türk kızı kimdir? Müthiş Türk kızı Hafize nereli? Hafize Gaye Erkan Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

05.06.2023
A+
A-
Müthiş Türk kızı kimdir? Müthiş Türk kızı Hafize nereli? Hafize Gaye Erkan Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Müthiş Türk kızı kimdir? Müthiş Türk kızı Hafize nereli? Hafize Gaye Erkan Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Müthiş Türk kızı kimdir? Müthiş Türk kızı Hafize nereli? Hafize Gaye Erkan Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

1982 yılında İstanbul’da doğan Hafize Gaye Erkan, İstanbul Erkek Lisesi’nden ikincilik ile mezun oldu ve Türkiye 26’ncısı olarak Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne girdi.

Burayı rekor puanla bitiren Erkan’a, aralarında Stanford, Princeton, Boston, Cornell, California’nın olduğu 9 üniversiteden burs teklifi geldi. Erkan’ın tercihi ise Princeton oldu. Her yıl sadece 2 kişiye verilen ‘Onursal doktora’ bursu karşılığında Erkan, bir ev, ayda 3 bin 200 Dolar cep harçlığı ve ABD Ulusal Bilim Vakfı’ndan araştırmaları için sınırsız bütçe imkânına sahip oldu.

Erkan, 2019 yılında Crain’s Bankacılık ve Finans Alanında Önemli Kadınlar listesine ve American Banker’s Women to Watch listesine seçildi.

Ayrıca 2018 yılında San Francisco Business Times’ın 40 Yaş Altı 40 ve Crain New York Business’ın 40 Yaş Altı 40 listelerine de seçildi. Mart 2022’de Fortune 500 firması Marsh McLennan’ın Yönetim Kurulu’na katılan Erkan, 2019’dan itibaren Tiffany & Co. Yönetim Kurulu’nda görev yapmış ve bu görevi 2021 yılında şirketin LVMH tarafından satın alınmasına kadar sürdürmüştür. Ayrıca Princeton Üniversitesi Yöneylem Araştırması ve Finans Mühendisliği Bölümü Danışma Konseyi’nde de görev yapmaktadır.

First Republic Bank’ta yaklaşık sekiz yıl boyunca İcra Kurulu Eş Başkanı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyesi, Baş Yatırım Sorumlusu, Baş Mevduat Sorumlusu ve Eş Risk Sorumlusu gibi görevlerde bulunan Erkan, aynı zamanda Goldman Sachs’ta neredeyse on yıl geçirmiştir. Erkan’ın yeni görevi ile ilgili resmi bir açıklama beklenirken, bu bilgilerin doğrulanması durumunda Türkiye’nin Merkez Bankası Başkanı olacak.

Sizler için bizlerde Müthiş Türk kızı kimdir? Müthiş Türk kızı Hafize nereli? Hafize Gaye Erkan Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page