Hale Şıvgın Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

27.10.2023
A+
A-
Hale Şıvgın Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Hale Şıvgın Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Prof dr. Hale Şıvgın babası kimdir? Kimin kızı? Prof Hale Şıvgın eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hale Şıvgın Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Prof dr. Hale Şıvgın babası kimdir? Kimin kızı? Prof Hale Şıvgın eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Prof. Dr. Hale Şıvgın, 1 Ocak 1957 tarihinde Gaziantep’te doğmuştur. Prof. Dr. Hale Şıvgın günümüzde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tarih Bölümü’nde görev yapmaktadır.

Eğitim hayatına Gaziantep’te başlamıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Yakınçağ Tarihi Bölümü’nde üniversite eğitimine devam etmiştir. 1981 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Yakınçağ Tarihi Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamış ve 1987 yılında Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde doktorasını tamamlamıştır. Prof. Dr. Hale Şıvgın, bir öğretim üyesi ve araştırmacı yazar olarak tanınır. Özellikle Osmanlı Siyasi Tarihi, Dış Politika, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve uluslararası bilimsel toplantılar, konferanslar ve sempozyumlar alanlarında çalışmalarıyla bilinir. Aynı zamanda eski Sağlık Bakanı ve Ankara Stratejik Araştırmalar Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Halil Şıvgın’ın eşidir. Prof. Dr. Hale Şıvgın, mesleki kariyerine 1988 yılında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak başlamıştır. 1998 yılında Doçent unvanını almış, ardından 2003 yılında Profesör unvanını kazanmıştır. Aynı zamanda 1988 ile 1997 yılları arasında “Tarih Bölümü Yeniçağ Anabilim Dalı Başkanlığı” görevini üstlenmiş ve 1997 yılından 2000 yılına kadar Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.

Prof. Dr. Hale Şıvgın iyi derecede İngilizce bilmektedir. Ayrıca birçok ulusal televizyon kanalında programlara katılan isimdir.

Prof dr. Hale Şıvgın babası kimdir? Kimin kızı?

Sağlık Bakanı ve Ankara Stratejik Araştırmalar Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Halil Şıvgın’ın eşidir

Prof Hale Şıvgın eşi kimdir?

Sağlık Bakanı ve Ankara Stratejik Araştırmalar Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Halil Şıvgın’ın eşidir

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Hale Şıvgın Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Prof dr. Hale Şıvgın babası kimdir? Kimin kızı? Prof Hale Şıvgın eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page