Hasan Mandal kimdir? Nerelidir? Hasan Mandal eşi kimdir?

26.07.2023
A+
A-
Hasan Mandal kimdir? Nerelidir? Hasan Mandal eşi kimdir?

ProfDr Hasan Mandal Kimdir? prof. dr. Hasan Mandal iletişim? prof.dr.Hasan Mandal tübitak_ Hasan Mandal kimdir? Nerelidir? Hasan Mandal eşi kimdir? Hasan Mandal mail adresi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hasan Mandal kimdir? Nerelidir? Hasan Mandal eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Hasan Mandal1965 yılında Eskişehir de dünyaya gelmiştir. Kendisi Türk akademisyen ve TÜBİTAK başkanıdır.

1987 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1992’de Newcastle Üniversitesi’nden Doktora unvanını almıştır.

1994 yılında Anadolu Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış, 1996’da Doçent, 2001’de Profesör unvanını almıştır.

Anadolu Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümünün isminin 2002 yılında Malzeme Bilimi ve Mühendisliği olarak değişmesi ile 2002-2011 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde akademisyenliğe devam etmiştir.

Ayrıca, 2004-2010 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştır.

Kendisi Dünya Seramik Akademisi’ne (WAC) üye seçilmiş olup WAC’ın tek Türk üyesidir.

Prof. Mandal, 15 Mart 2011 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesi’nden ayrılarak Sabancı Üniversitesi’nde Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörü, Ocak 2012-2015 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak da görev yapmıştır.

Üniversitelerarası Kurul kontenjanından YÖK üyeliğine yapılan seçimi 24 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmıştır ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlamış, 20 Temmuz 2016’da ise YÖK Başkanvekili olmuştur.

12 Ocak 2018’e dek YÖK Başkanvekilliği görevini sürdürmüştür, aynı tarih itibarıyla Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili’dir ve 22 Şubat 2018 tarihinde TÜBİTAK Başkanlığına atanmıştır.

Sizler için bizlerde Hasan Mandal kimdir? Nerelidir? Hasan Mandal eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page