Hasan Oğuz kimdir? Nerelidir?

02.10.2023
A+
A-
Hasan Oğuz kimdir? Nerelidir?

Hasan Oğuz kimdir? Hasan Oğuz nereli, kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hasan Oğuz kimdir? Hasan Oğuz nereli, kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Yapılan açıklamada “01.10.2023 tarihinde Bakanlığımıza yönelik (2) terörist tarafından düzenlenen hain saldırı girişimi, kahraman polislerimizin anında karşılık vermeleri neticesinde engellenmiş ve teröristler etkisiz hale getirilmişti. Yapılan araştırmalar ve DNA incelemesi sonucunda, teröristlerden birinin BTÖ (PKK/KCK) üyesi Kanivar Erdal kod adlı Hasan Oğuz olduğu tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca “Son terörist etkisiz hale getirilinceye dek terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Daha önce saldırının gerçekleştirildiği aracın Kayseri’den çalındığı bilgisi iddia edilmişti. O iddia ise yapılan açıklama ile doğrulanmıştı. “Saldırı girişiminde kullanılan araçla ilgili yapılan araştırmada: Kayseri’nin Develi ilçesindeki özel bir işyerinde Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak görev yapan Mikail Bozlağan adlı vatandaşımız, bu teröristlerce katledilerek aracı gasp edilmiştir” sözleri sarf edilmişti. Saldırı girişiminin engellendiği yerde ve araçta bulunanlar ise şöyle:

(9,700 gr.) RDX ihtiva eden C-4 patlayıcı madde,

(3) adet el bombası

(1) adet roketatar

(1) adet Glock marka susturucu takılı tabanca

(1) adet Blow marka tabanca

(1) adet M-4 marka Karabina uzun namlulu silah,

(1) adet AK-47 marka uzun namlulu silah

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Hasan Oğuz kimdir? Hasan Oğuz nereli, kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page