Hayri Ülgen kimdir? Nereli? Hayri Ülgen Vikipedi? Hayri Ülgen hangi takımlı? hangi takımlarda oynadı?

26.05.2023
A+
A-
Hayri Ülgen kimdir? Nereli? Hayri Ülgen Vikipedi? Hayri Ülgen hangi takımlı? hangi takımlarda oynadı?

Hayri Ülgen kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Hayri Ülgen’in hayatı ve biyografisi! Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hayri Ülgen kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Hayri Ülgen’in hayatı ve biyografisi! sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

@ULGENHAYRI kullanıcı adı ile Twitterda bulunur. Kendisi Eski Milli Futbolcu, TRT1 Radyo ve TRT Spor yorumcusu.

Kendisi eski Milli Futbolcu, TRT1 Radyo ve TRT Spor yorumcusu hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Futbol kariyerine 1970 yılında ÇAPA Spor Kulübünde başlayan Hayri Ülgen 1976 yılında Fenerbahçe‘ye transfer oldu. Eski Milli Futbolcu ve Spor yorumcusu Hayri Ülgen 16 Nisan1956 Şanlıurfa doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 67 yaşındadır. Futbol kariyerine 1970 yılında ÇAPA Spor Kulübünde başlamıştır. 1976 yılında Fenerbahçe’ye . transfer olmuştur. 1977-78 yılında Tekirdağ spor’da gol kralı olmuştur. 1978-79 sezonunda Samsun Sporda forma giymiştir. 1980 sezonunda Sarıyer’e transfer olan Ülgen, futbol kariyerinin en üst noktasına burada ulaşmıştır. 2 sezon 1. Lig’de 5 yıl Sarıyer forması giyen Ülgen, Sarıyer forması altında 4 yıl gol krallığı unvanını yakaladı ve unutulmazlar arasına girdi. Hayri Ülgen 21 kez Milli Forma giymiştir ve 1982 yılında yılın en centilmen futbolcusu seçilmiştir. 1986 yılında Antrenörlüğe başlayan Hayri Ülgen ilk yılında Kınalı Adliye takımını şampiyonluğa ulaşmıştır. 1987 yılında spor yazarlığına başlayan Ülgen Sabah – Fotomaç ailesinde 2004 yılına kadar sürdürdü ve buradan emekli oldu. Hayri Ülgen, TRT1 Radyo ve TRT Spor yorumcusudur.

Sizler için bizlerde Hayri Ülgen kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Hayri Ülgen’in hayatı ve biyografisi! sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page