Hilmi Topaloğlu ortağı Şinasi kimdir? Kimleri meşhur etti? Hilmi Topaloğlu ortağı kimdir?

19.10.2023
A+
A-
Hilmi Topaloğlu ortağı Şinasi kimdir? Kimleri meşhur etti? Hilmi Topaloğlu ortağı kimdir?

Hilmi Topaloğlu ortağı Şinasi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hilmi Topaloğlu ortağı Şinasi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Hilmi Topaloğlu, Burhan Aydemir ile birlikte yoluna Prestij Müzik olarak devam etti.

1990’lı yılların başında müzik piyasasında fenomen haline gelen Prestij Müzik şirketinin kurucusu Hilmi Topaloğlu, evli ve 3 erkek çocuk babasıdır. Gelin birlikte, 1 Eylül 2003’te hayatını kaybeden müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun başarılarla dolu yaşam serüvenin merak konusu oldu.

Sakarya’nın Karasu Kızılcık köyünde dünyaya gelen Hilmi Topaloğlu, 1952 doğumludur. Babası Artvin Hopalı, annesi Trabzonlu olan Hilmi Topaloğlu, Mustafa Topaloğlu’nun ağabeyidir.

11 çocuklu bir evde büyüyen Hilmi Topaloğlu, 1970 yılında Sakaryaspor’da bir sene kadar futbol oynadı. Bu süreçte ayağını kıran Topaloğlu, futbolu bıraktı. 1976 yılında İstanbul’a geldi. Hilmi Topaloğlu, 1992 yılında müzik sektörüne girdi. 1976 yılında İstanbul’a geldi. İstanbul’da gece kulübü ve barlarda komilik yapan Hilmi Topaloğlu, daha sonrasınsa; komilik ve garsonluk yaptığı bu yerlerde işletmeci olarak da görev yaptı. Türkiye’nin en büyük gazinolarında çalışan Hilmi Topaloğlu, 1992 yılında müzik sektörüne girdi.

Kardeşi Mustafa Topaloğlu ve Burhan Aydemir ile birlikte Nokta Müzik’i kurdu. Mustafa Topaloğlu, bir süre sonra ortaklıktan ayrıldı. Hilmi Topaloğlu, 1993 yılında Burhan Aydemir’le birlikte Prestij Müzik şirketini kurarken; ‘Prestij Müzik’in’ 90’lı yıllarda müzik piyasasının fenomeni haline geleceğini bilmiyordu. 1994 yılından sonra Mahsun Kırmızıgül de Prestij Müzik ortakları arasında yerini aldı. Hilmi Topaloğlu, Prestij Müzik ile gönüllerde taht kurmaya, filmlere konu olmaya devam ediyor.

Hilmi Topaloğlu’nun yaşadığı hayata ve müzik dünyasına ithafen 2003 senesinde; Neredesin Firuze filmi çekildi. Şimdi de Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik’i kurduğu yılların anlatılacağı ‘Prestij Meselesi’ çekiliyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Mahsun Kırmızıgül üstleniyor.

Hilmi Topaloğlu’nun Kurduğu Müzik Şirketleri;

  • Nokta Müzik (1991)
  • Prestij Müzik (1993)
  • Kral Müzik (1995)
  • Ethnic Music (2002)
  • Popüler Müzik (2002)
  • Sistem Müzik (2002)

PRESTİJ MELESESİ ŞİNASİ KİMDİR?

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Prestij Meselesi filmi Amazon Prime platformunda yayına girdi. Filmin izleyiciyle buluşmasının ardından en dikkat çeken isim Şinasi oldu. Ünlü oyuncu Eser Yenenler’in hayat verdiği Şinasi araştırmaları başladı. Eser Yenenler, Şinasi karakteri gereği saç ve makyaj provasının ardından adeta bambaşka biri oldu. Mahsun Kırmızıgül’ün Prestij Meselesi filminde sıklıkla görülen Şinasi karakteri Hilmi Topaloğlu ile Prestij Müzik şirketini kuran patrondur.

ESER YENENLER KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Oyuncu ve komedyen Esen Yenenler, 25 Haziran 1983 doğumludur. Aslen Bursalı olan Esen Yenenler, oyunculuk kariyerine tiyatro ile başladı. Daha sonra televizyon dizileri ve sinema filmlerinde yer aldı. Tiyatroya 11 yaşında başlayan Esen Yenenler, kariyerine Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu’nda devam etti. Lise eğitimini Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Esen Yenenler, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği BKM Mutfak’ta yer aldı. “Çok Güzel Hareketler Bunlar”da sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yapan Esen Yenenler, “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında jüri üyeliği yaptı. 2015 yılında “Bana Baba Dedi” filminde başrol oynayan oyuncu TV8’de “3 Adam” programını sunmaya devam ediyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Hilmi Topaloğlu ortağı Şinasi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page