İlaldı Ailesi kimdir? Malikanesi? Celal İlaldı kimdir, serveti? Celal İlaldı kaç kere evlendi, ilk eşi?

26.08.2023
A+
A-
İlaldı Ailesi kimdir? Malikanesi? Celal İlaldı kimdir, serveti? Celal İlaldı kaç kere evlendi, ilk eşi?

İlaldı Ailesi kimdir? Malikanesi? Celal İlaldı kimdir, Celal İlaldı serveti? Celal İlaldı kaç kere evlendi? Celal İlaldı ilk eşi? Celal İlaldı eşleri? Celal İlaldı kaç çocuğu var? Arda İlaldı kimdir? Emine İlaldı kimdir? Celal İlaldı Malikanesi? Celal İlaldı nereli? Celal İlaldı Kaç yaşında? Harput Gropu Celal İlaldı Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için İlaldı Ailesi kimdir? Malikanesi? Celal İlaldı kimdir, serveti? Celal İlaldı kaç kere evlendi, ilk eşi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Silivri’nin Ortaköy Beldesi’nde bulunan tekstilci Celal İlaldı’ya ait İlaldı Malikanesi bugün hayli gündemde. Ailenin kızının attığı video sosyal medyada viral oldu.

77 yaşındaki işadamı Celal İlaldı’nın malikanesini görenler küçük dilini yuttu.

Celal İlaldı 1946 doğumlu olan İş adamıdır. Kendisi Harput Şirketler Grubu’nun kurucusu ve başkanıdır. Enerjik, kibar ve ileri görüşlü yapısıyla tanınır. En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır düşüncesiyle büyük hedefler koyarak üretime, inovasyona ve eğitime birçok katkı sağladı. Celal İlaldı 10 Temmuz 1946 yılında Elazığ Sivrice İlçesi Canuşağı köyünde dünyaya geldi. Celal İlaldı 6 yaşında iken babasının vefatı üzerine 2 kız kardeşi birlikte yetim kaldı. 1963 yılında 17 yaşında iken ilk evliliğini yaptı. 1966 yılından sonra İstanbul’da yaşamaya başlamış ve şu an Silivri İlçesi Ortaköy’de yaşamını sürdürmektedir.

10 Temmuz 1946’da Elazığ’ın Sivrice ilçesine bağlı Canusağ köyünde fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kendisi 6 yaşındayken babası ölünce iki kız kardeşi de yetim kaldı. Henüz 10 yaşında olmasına rağmen ailesini geçindirmek amacıyla çeşitli işlerde para kazanmak amacıyla Adana’ya gitti.

İlk evliliğini 1963 yılında 17 yaşındayken yaptı. 1966’dan sonra İstanbul’a yerleşti ve şu anda Silivri İlçesi Ortaköy’de yaşıyor. 11’i hayatta, 1’i ölü olmak üzere 12 çocuğu var. 2008 yılında Elim yaşındaki oğlunu bir kazada kaybetti.

İlk iş tecrübesine 1966 yılında İstanbul Hadımköy’de askerde çavuş, kantin müdürü ve fotoğrafçı olarak görev yaparak başladı. İşten çıkarıldıktan sonra İstanbul’daki çeşitli kafelerde garsonluk yaparak hayatına devam etti, bazen de mendil ve sigara sattı. 1973 yılında Bakırcılar Bilimini Yayma Derneği’nin çay salonunun teklifini kazandı.

1975 yılında ortağı olduğu Çemberlitaş’ta stant açtı. 1976 yılında battaniye ve çorap yapımına başladı. Bir giyim firmasını ziyaret ederken tekstil atıklarının geri dönüştürülmesi işini öğrendi.

Elazığlı üniversitesi’nden bir doçentin bu iş ile İspanya’ya gittiğini ve öğrendiğine göre 1982 yılında Zeytinburnu ilçesinde iş hayatına başlamış. 198yılında Harput Tekstil San. vay tik Inc. ve 1985 yılında Hazar Tekstil San. vay tik Inc. kendi şirketini kurdu. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmeye başlandı. Gelirinin bir kısmını, şirketin genel merkezini 1983 yılında Merter’de satın aldığı bir arsa üzerine inşa ettirdi.

1989 yılında Çatalca Elbasan köyünde bir arsa satın alarak fabrika kurdu. Faaliyetlerine iplik ticareti ve tekstil atık ticaretini de ekleyerek sonuçlarını en üst düzeye çıkaran şirket, 1993 yılında Merter ve Çatalca’da döviz büroları açtı. 2000-2001 yıllarında Gözel Köyü’nde Gözel Celal İlaldı Pansiyon İlkokulu’nu inşa etti. Doğduğu köy dahil 23 köyü kapsıyor.

Bu okul 2009 yılında Elazığ İli’nin kazananı oldu. 2003 yılında Silivri Ortaköy sanayi bölgesinde satın aldığı arazi üzerine fabrika binası inşa ederek şirketin genel merkezini ve üretim bölümünü buradaki Çatalca’ya taşıdı. Daha sonra Çatalca fabrikasının yerini yeniden inşa ederek yirmiye yakın firmanın çalıştığı Harput sanayi bölgesine dönüştürdü.

Silivri Ortaköy sanayisinde 9 adet fabrika binası inşa ederek sanayi bölgesinin tanınmasına ve büyümesine katkıda bulunmuş olup bölgede inşaat çalışmalarına devam etmektedir.

Rojda İlaldı Gürbüz kimdir? Kaç yaşında? Eşi kim? İlaldı ailesi malikanesi? Malikanede Yaşayan Ailesinin Evine Gidip ‘Pazar Günü Vlogu’ Çeken ‘@rojdailaldigurbuz’ ismiyle Tiktok isimli uygulamada paylaşımlar yapan Rojda İlaldı Gürbüz, malikanede yaşayan ailesinin evinde çektiği pazar günü vlogu ile viral oldu. Pazar günü için ailesinin ‘İlaldı Malikanesi’ne giden Rojda, evin içinden görüntüler paylaştı.

Harput Şirketler Grubu Onursal Başkanı Elazığ’lı Celal İlaldı’ nın kızı Av.Helin Rojda İlaldı, UGC Uğur Gürbüz Civata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gürbüz’ün oğlu Ayberk Gürbüz ile dünya evine girdi.

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi görkemli bir organizasyonla Four Seasons İstanbul At The Bosphorus Hotelinde gerçekleşen düğüne çok sayıda davetli katıldı. İş, sanat ve siyaset camiasının önemli isimlerinden oluşan davetlileri gelin ve damadın aileleri kapıda karşıladı.

Sizler için bizlerde İlaldı Ailesi kimdir? Malikanesi? Celal İlaldı kimdir, Celal İlaldı serveti? Celal İlaldı kaç kere evlendi? Celal İlaldı ilk eşi? Celal İlaldı eşleri? Celal İlaldı kaç çocuğu var? Arda İlaldı kimdir? Emine İlaldı kimdir? Celal İlaldı Malikanesi? Celal İlaldı nereli? Celal İlaldı Kaç yaşında? Harput Gropu Celal İlaldı sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page