INP sorunu: 200 ms. değerinden uzun (mobil) sorunu nedir, çözümü? inp downstream nedir?

11.07.2023
A+
A-
INP sorunu: 200 ms. değerinden uzun (mobil) sorunu nedir, çözümü? inp downstream nedir?

INP sorunu: 200 ms. değerinden uzun (mobil) sorunu nedir, çözümü? inp downstream nedir?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için INP sorunu: 200 ms. değerinden uzun (mobil) sorunu nedir, çözümü? inp downstream nedir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Evet konsolda şu bilgilendirme ile mi karşılaştınız? “

Google, sitelerin duyarlılık düzeyini ölçen Interaction to Next Paint (INP) adlı yeni bir metriğe geçiş yapıyor. Bu metrik, Mart 2024’te bir Core Web Vitals olarak FID’nin yerini alacak. Search Console, sitelerinizin aşağıdaki mülklerinde INP sorunları olduğunu tespit etti. Aşağıdaki listeden bir mülkü tıklayarak o mülkle ilgili INP raporunu açın Site sahiplerinin Arama’da başarıya ulaşmak ve genel olarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için doğru Core Web Vitals verilerine sahip olmasını önemle tavsiye ederiz. Bunun sağlanması, diğer sayfa deneyimi unsurlarıyla birlikte temel sıralama sistemlerimizin ödüllendirmek istediği hedeflerle uyum sağlar.”

INP sorunu: 200 ms. değerinden uzun hatası, web sayfanızın yanıt verme süresinin optimize edilmesi gerektiğini işaret eden bir hata mesajıdır. Son bir kaç gündür site sahipleri bu hatayı almaya başladı.

Çözüm aslında sorunun içersinde. Önce Performans Analizi Yapın, sonra Dosya Boyutlarını Azaltın, Lazy Loading (Tembel Yükleme) Kullanın ve Önbellekleme ve CDN sertifikaları kullanının.

Sizler için bizlerde INP sorunu: 200 ms. değerinden uzun (mobil) sorunu nedir, çözümü? inp downstream nedir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page