İoanna Kuçuradi kimdir? Nerelidir? Hayatı kısaca? Felsefi görüşü? İoanna Kuçuradi eşi kimdir?

23.07.2023
A+
A-
İoanna Kuçuradi kimdir? Nerelidir? Hayatı kısaca? Felsefi görüşü? İoanna Kuçuradi eşi kimdir?

İoanna Kuçuradi kimdir? İoanna Kuçuradi Nerelidir? İoanna Kuçuradi Hayatı kısaca? İoanna Kuçuradi Felsefi görüşü? İoanna Kuçuradi eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için İoanna Kuçuradi kimdir? Nerelidir? Hayatı kısaca? Felsefi görüşü? İoanna Kuçuradi eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

İoanna Kuçuradi, 4 Ekim 1936 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Rum bir ailenin çocuğudur. 1954 senesinde Zapyon Kız Lisesi’ni bitirdi. İoanna Kuçuradi 1959 senesinde İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1965 senesinde doktora derecesini aldı. 1965-68 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde görev yapan Kuçuradi, 1970’de doçent, 1978’de profesör oldu. Boston’da düzenlenen bir toplantı sonucunda Dünya Felsefe Federasyonları Başkanlığına seçildi. Kuçuradi, bu göreve seçilen ilk Türk ve ilk kadındır. İoanna Kuçuradi, 1969 senesinde kurduğu Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde, emekli olduğu 2003 senesine kadar çalıştı. İoanna Kuçuradi 1997 senesinden bu yana da aynı üniversitenin İnsan Hakları ve Felsefesi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin müdürü ve bu merkezin bünyesinde kurulan UNESCO kürsüsünün sahibidir.

Sizler için bizlerde İoanna Kuçuradi kimdir? İoanna Kuçuradi Nerelidir? İoanna Kuçuradi Hayatı kısaca? İoanna Kuçuradi Felsefi görüşü? İoanna Kuçuradi eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page