Işıl Yücesoy kimdir? Işıl Yücesoy Hayatı? İsil Yücesoy’un kızı kimdir? İsil Yücesoy’un oğlu kimdir?

26.04.2023
A+
A-
Işıl Yücesoy kimdir? Işıl Yücesoy Hayatı? İsil Yücesoy’un kızı kimdir? İsil Yücesoy’un oğlu kimdir?

Işıl Yücesoy kimdir? Işıl Yücesoy Hayatı? İsil Yücesoy’un kızı kimdir? İsil Yücesoy’un oğlu kimdir?

Işıl Yücesoy, 2 Ekim 1945 tarihinde Kırklareli’de doğmuştur. Babası müzik öğretmeni Selahattin Yücesoy’dur. Piyano çalmayı babasından öğrendi.

İstanbul’da devam ettiği orta öğrenimi boyunca altı yıl süreyle okulun voleybol takımının kaptanlığını yaptı.

Liseyi bitirdiği günlerde Rasimpaşa Spor Kulübü onu transfer etmiş, profesyonel sporcu olma yolunda ilk adımı atmıştı ki, o Sanat’a yöneldi. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı’ndan oyunculuk eğitimi alarak mezun olduktan sonra 1969 yılında Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 6 yıl sonunda işten ayrıldı. Işıl Yücesoy kimdir? Işıl Yücesoy Hayatı? İsil Yücesoy’un kızı kimdir? İsil Yücesoy’un oğlu kimdir? 1975 yılında da şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. Birçok gece kulübü ve gazinoda sahneye çıktı. Şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş ile birlikte çalıştı. Üçüncü 45’liğinde yer alan “Sen Seni” adlı şarkısı Selami Şahin’in bestesidir. Sadece 4 adet 45’lik plak yaptı.

1978 yılında kendi firması Orient Plak’ı kurdu. Son 45’liğini bu firmadan yayınladı. İlk plaklarında Türkçe sözlü yabancı şarkılar seslendiren Işıl Yücesoy, sahne çalışmalarında İngilizce, İtalyanca ve Rusça şarkılar söylemiştir. Işıl Yücesoy’un ilk ve tek albümü yine Orient Plak etiketiyle 1979 yılında yayınlandı.

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı 2004 yılında “Çemberimde Gül Oya” adlı dizide Selda Alkor, Özge Özberk, Mehmet Ali Nuroğlu, Melisa Sözen, Suzan Aksoy, Şerif Sezer, Kenan Bal ile birlikte oynadı. Işıl Yücesoy kimdir? Işıl Yücesoy Hayatı? İsil Yücesoy’un kızı kimdir? İsil Yücesoy’un oğlu kimdir? Işıl Yücesoy, 2014 yılında yönetmeni Çağan Irmak olan “Unutursam Fısılda” isimli filmde Hümeyra, Mehmet Günsür, Farah Zeynep Abdullah, Kerem Bursin ile birlikte oynadı.

Işıl Yücesoy, 1 Temmuz 1989 tarihinde Gazeteci ve yazar Tanju Cılızoğlu ile evlendi. Düğüne Süleyman Demirel’de katılmıştır. Meneviş adında bir kızı vardır. 2014 yılı Mart ayında başlayan “Kara Para Aşk” dizisine Eylül 2014 tarihinde 2. sezonda katılarak; başrollerinde Engin Akyürek ile Tuba Büyüküstün ve diğer rollerde Erkan Can, Saygın Soysal, Öykü Karayel gibi isimlerle birlikte rol aldı.

5 Mart 2016 tarihinde bir müddet orada yaşamak için New York’ta yaşayan kızı Meneviş Cılızoğlu’nun yanına gitti. Işıl Yücesoy kimdir? Işıl Yücesoy Hayatı? İsil Yücesoy’un kızı kimdir? İsil Yücesoy’un oğlu kimdir?

You cannot copy content of this page