İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Eşi kimdir?

03.12.2023
A+
A-
İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Eşi kimdir?

İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Eserlerinden dolayı merak edilen ve bu sorular sorulan, Temelinde Alevi-Bektaşi kültürü bulunmayan, ezgisel olarak da batı müziğine meyli olan İsmail Demircioğlu Alevi deyişlerini yorumlamadaki ustalığını bu albümde yer alan, Pir Sultan Abdal’ dan yorumladığı “Karşıda Görünen Ne Güzel Yayla” türküsünde de gösteriyor.

İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir? İsmail Hakkı Demircioğlu Nereli? İsmail Hakkı Demircioğlu kaç yaşında? İsmail Hakkı Demircioğlu Evli mi? İsmail Hakkı Demircioğlu Alevi mi? İsmail Hakkı Demircioğlu Eşi kimdir?

Kendisi 1957 Rize Pazar ilçesi doğumludur. Pazarda Liseye kadar okudu ve İTÜ kazandı üniversitede. Türk Müziği ve Devlet Konservatuvarı mezunu oldu. Bağlamada çalıyor bas gitarda. Usta bir müzisyendir. 1984 – 1986 yılları arasında Ruhi Ayangil’in Türk Müziği Orkestra ve Korosu’nda bas olarak çalıştı. Sanatçı, 1987’de Ruhi Su Dostlar Korosu’nda, Timur Selçuk ve Sarper Özsan’ın çalıştırdığı dönemde, yine bas olarak çalışmalara katıldı.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page