İsrail Filistin savaşı borsayı nasıl etkiler? Borsa yorumları son dakika

09.10.2023
A+
A-
İsrail Filistin savaşı borsayı nasıl etkiler? Borsa yorumları son dakika

İsrail Filistin savaşı borsayı nasıl etkiler? Borsa yorumları son dakika? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için İsrail Filistin savaşı borsayı nasıl etkiler? Borsa yorumları son dakika sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Burada yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hamas’ın İsrail’e saldırması piyasalarda belirsizlik yarattı. İsrail-Filistin gerginliği finans piyasalarında belirsizliği artırıyor ve döviz ile altın piyasalarında dikkate değer bir etki yaratıyor. Borsa performansı da bu gelişmelere bağlı olarak dalgalanabilir. Bankaların dolar ve altın alım satım makasları artmaya devam ediyor. İsrail-Filistin gerginliği, döviz ve altın piyasalarında artan taleple sonuçlandı. Bu nedenle dolar ve altın fiyatlarında yükseliş görüldü. Bankalar, döviz ve altın alım satım makaslarını genişletti, bu da işlem maliyetlerini artırdı. Özellikle altın makas aralıklarındaki genişleme, piyasalardaki belirsizliğin yarattığı etkiyi gösteriyor.

Bazı uzmanlara göre Borsada üçüncü çeyrek bilançoları bu ay sonu gelmeye başlayacak. Yatırımcılar bilanço dönemini seviyor. Gelen rakamlara göre yeni hedef fiyatlar belirleniyor ve hisse bazlı hareketler tavan yapıyor. Bu hafta için 8.410 puanın üzerinde kalıp kalamayacağımız önemli. İsrail- Filistin savaşını bahane edip bu seviyenin altına sarkmalar olabilir. Bu seviyenin altında 8.110-8.210 puan seviyeleri diğer destek noktaları.

Eğer hisse şirket bazlı bir değerlendirme yapmak gerekir ise İsrail, Türk beyaz eşya üreticisi şirketler için de önemli bir pazar. Hem Arçelik (Beko) hem de Vestel, İsrail’de satış faaliyetleri yürüten şirketler arasında yer alıyor. Havacılık sektörü hem hava sahalarının uçuşa kapatılması hem de turizm imkanının kalmaması nedeniyle kaçınılmaz olarak negatif etkileniyor. Bu nedenle başta Türk Hava Yolları olmak üzere Pegasus, TAV Havalimanları ve Çelebi gibi şirketlerin yaşanan gelişmelere negatif tepki vermesi muhtemeldir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak İsrail Filistin savaşı borsayı nasıl etkiler? Borsa yorumları son dakika sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page