Javier Milei kimdir? Javier Milei Maried, Wife? Who is Fatima Florez?

21.11.2023
A+
A-
Javier Milei kimdir? Javier Milei Maried, Wife? Who is Fatima Florez?

Arjantin’de, 19 Kasım’da gerçekleşen seçimlerin ardından aşırı sağcı Javier Milei, ülkenin cumhurbaşkanı olarak seçildi. Milei, eski Amerikan Başkanı Donald Trump’a benzer şekilde çarpıcı açıklamaları ve Arjantin ekonomisini düzeltme amacıyla sunduğu radikal çözümleriyle dikkat çekiyor. Uzun yıllar ekonomi profesörü olarak görev yaptıktan sonra televizyon programlarıyla tanınan Milei, Arjantin’de yoksulluğun arttığı ve enflasyonun yüzde 140’ın üzerine çıktığı bir dönemde, aşırı sağcı bir ekonomist olarak geleneksel sol ve sağ güçlerin ötesine geçerek devlet başkanı oldu.

Javier Milei wikipedia? Javier Milei Maried? Javier Milei wife?

“Enflasyon kanserinin nasıl yok edileceğini biliyorum” iddiasında olan Milei, kendisini bir anarko-kapitalist olarak niteliyor ve kamu harcamalarını en aza indirerek ekonomideki devlet varlığın “kesmeyi” vaat ediyor. Bu vaadini anlatmak için seçim meydanlarında testere ile boy göstermişliği de var. Son mitinglerinde ise daha ılımlı görünüp merkez seçmenlerden de oy alabilmek adına testereden vazgeçti.53 yaşındaki Milei, hem enflasyonun yarattığı çaresizlik, hem de tantra seksine olan ilgisini anlatıp “Nihai amaç süreçten keyif almak, ben mesela üç ayda bir boşalıyorum” gibi açıklamalarıyla Arjantinlilerin ilgisini çekmeyi başardı. Küfürbazlığı ile de tanınan Milei, Özgürlük Gelişimi partisinden 2021 yılında Kongre’ye seçildi. Gelinen noktadaysa, ekonomik kriz nedeniyle ana akım siyasete duyulan öfkenin yarattığı dalgaya binerek başkanlık seçimlerinin ikinci turunu kazanmayı bildi.

Milei, iklim krizindeki insan faktörünü reddediyor. Kürtaj hakkına karşı. Bireysel silahlanma yasalarının gevşetilmesinden yana. Arjantinli Papa Francis’i de eleştiriyor.10’dan fazla bakanlığı kapatacağını da söyleyen Milei, organ nakli için uzun bekleme sıralarına da ‘ticaret’le çözüm arıyor. Öyle ki, birçok Arjantinliyi hayrete düşürecek şekilde organ satmanın yasallaşması fikrini ortaya attı.

Fatima Florez kimdir? Who is Fatima Florez? Boy, Kilo, Beden ölçüleri, Yaş, Biyografi, Wiki

Latin güzeli Fatima Florez ünlü bir komedyen ve oyuncu Arjantinde. Kendisinin bir ara Javier Milei ile sevgili olduğu söylenmektedir. 3 Şubat 1981 doğumlu olan Fatima Florez 42 yaşında ve bekar olarak görülmektedir. Wikipediye göre Fátima Flórez, daha sonra Fátima Flórez Marcos-Berenstein, Arjantinli aktris, taklitçi ve komedyendir. Esas olarak Plan TV’den Gabriela Sobrado ile birlikte sunuculuk yapmasıyla ve Periodismo para todos’ta eski başkan Cristina Fernández de Kirchner’i taklit etmesiyle tanınıyor.

You cannot copy content of this page