Kamuran Orhon kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında, neden öldü?

16.11.2023
A+
A-
Kamuran Orhon kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında, neden öldü?

Emekli Korgeneral Kamuran Orhon kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında, neden öldü? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Kamuran Orhon kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında, neden öldü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

83 yaşında hayata gözlerini yuman Orhon, Seferihisar’ın ve Seferihisarlıların hafızasından asla silinmeyecek izler bırakmıştır. “Gençler memleketi sevsinler. Ne olursa olsun sevsin ve çalışsınlar. Bütün gençlerin yolu açık ve aydınlık olsun.”

Kendisi Seferihisar’ın yetiştirdiği en yüksek askeri rütbeye ulaşmış askerdir.

İsmi sıklıkla gündeme gelen 1940 yılında Seferihisar’da doğan Kamuran Orhon, ilk ve ortaokulu burada okuduktan sonra, askeri liseye gitmiştir.

Sonrasında Harp Akademisi’nden mezun olan Orhon Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 50 sene hizmet vermiştir. 2001 yılında emekliye ayrılan Kamuran Orhon emekliliğini memleketi Seferihisar’da geçirmiştir. 28 Şubat soruşturması kapsamında 2012 yılında bir süre tutuklu kalan, dün hayatını kaybeden Emekli Korgeneral Kamuran Orhon İzmir Seferihisar’da toprağa verildi. Diyaliz hastası olduğu bilinen Kamuran Orhon emekli olduktan sonra İzmir’in Seferihisar ilçesinde yaşamını sürdürüyordu. 83 yaşındayken dün hayatını kaybeden Orhon için bugün öğle namazını müteakip Seferihisar Hıdırlık Camisi’inde cenaze töreni düzenlendi.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Emekli Korgeneral Kamuran Orhon kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında, neden öldü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page