Kerbela Yasak Kimdir? Kerbela Yasak Nereli? Kerbela Yasak ayağına ne oldu, neden topal? Kerbela Yasak vuruldu mu? Drej Ali kimdir?

02.05.2023
A+
A-
Kerbela Yasak Kimdir? Kerbela Yasak Nereli? Kerbela Yasak ayağına ne oldu, neden topal?  Kerbela Yasak vuruldu mu? Drej Ali kimdir?

Kerbela Yasak Kimdir? Kerbela Yasak Nereli? Kerbela Yasak ayağına ne oldu, neden topal? Kerbela Yasak vuruldu mu?

Kerbela Yasak, gerçek ismi Ali Yasak olup, 1956 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur.

Aynı zamanda Drej Ali lakabıyla da bilinmektedir.

Kerbela Yasak Kimdir? Kerbela Yasak Nereli? Kerbela Yasak ayağına ne oldu, neden topal? Kerbela Yasak vuruldu mu? Drej Ali kimdir?

Son günlerde gündemde olan Kerbela Yasak, 1977 senesinde Urfa’da Ülkü Ocakları Derneğine seçilmiştir.

1978 senesinde Şanlıurfa Eğitim Enstitüsünde Öğrenci Derneği Başkanlığı yapmıştır. Yine aynı sene içerisinde bir yürüyüşte yer almış ve bu sebepten dolayı tutuklanmıştır.

Kerbela Yasak, bu tutuklanmadan 13 gün sonra tutuksuz yargılanmak suretiyle cezaevinden çıkmıştır.

Kerbela Yasak, 2018 yılında karşıt görüşlü kişilerle girmiş olduğu silahlı çatışma sonucunda yaralanmıştır. 1988 senesinde Milliyet’e ait olan binanın taranmasında ismi gündeme gelmiştir. Ancak herhangi bir kanıt olmadığı için herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmamıştır.

Ergenekon soruşturmalarının 4. dalgasında yapılan operasyonlarda göz altına alınan Kerbela Yasak, bu örgüte üye olma suçuyla yargılanarak 6 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Kerbela Yasak, 1956 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Asıl ismi Ali Yasak’tır ve Drej Ali lakabıyla da tanınmaktadır.

You cannot copy content of this page