KYK yurdunda hangi odada kalıyorum? Yurtta barınma belgesi nedir, nasıl sorgulanır?

06.09.2022
A+
A-

Öncelikle Kimi yurtlarda gelecek senede aynı odada kalmak için gitmeden önce dilekçe vermek gerekiyor.Kimiside değişiklik yapmıyor. Senin kaldığın yurtta değişiklik yoksa yoktur. Durup dururken öğrencilerin odalarını birbirine karıştırmazlar.

KYK yurdunda hangi odada kalıyorum? Yurtta barınma belgesi nedir, nasıl sorgulanır?

KYK yurdunda hangi odada kalıyorum? Yurtta barınma belgesi nedir, nasıl sorgulanır?

Öncelikle VIP bilgi için özgün bilginin adresi olan vipbilgi.com’ u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizin için güncel bilgiler araştırdık. Sizin de merak ettiğiniz, KYK yurdunda hangi odada kalıyorum? Yurtta barınma belgesi nedir, nasıl sorgulanır?

Yurdun büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte, KYK yurt odaları 2, 3, 4, 5, 6, 8, 12 kişiliktir.

KYK yurdunda hangi odada kalacağınız? KYK yurt oda numarası sorgulama ile e-Devlet üzerinden yurt bilgileri ve blok detayları hakkında ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Ama sorunun cevabı kyk.gsb.gov.tr ‘de…

KYK yurt oda no sorgulama ile yeni yerleştiğiniz blok ve ofa numarasını öğrenebilirsiniz.

Evrak kaydını tamamlayarak oda numarası belli olan öğrenciler, yurt görevlileri tarafından valizlerini teslim noktasına götürecek ve odaları tanıtılacak.

Diğer taraftan KYK oda numarası hakkında detaylı bilgiler 444 0 472 adresinden öğrenilebilecek.

Sonuç olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulanan Yurtta Barınma Belgesi (Arşiv) Sorgulama hizmetine e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Hizmeti kullanarak, şimdiye kadar barındığınız tüm yurtları gösteren veya yurtta barınmadıysanız barınmadığınızı gösteren barkodlu yurtta barınma arşiv belgenizi oluşturabilirsiniz.

Oda arkadaşınızla anlaşamamanız durumunda kaldığınız yurdun müdürlüğüne giderek bir dilekçe yazıyorsunuz. Dilekçede kaldığınız oda numarasını ve neden oda değiştirmek istediğinizi belirtiyorsunuz. Boş yer varsa odanız hemen değişebiliyor ki genellikle boş yer olmuyor.

You cannot copy content of this page