Lübbetülayn Arapça? Lübbetülayn hikayesi? Lübbetülayn kime denir? Lübbetülayn ne demek?

18.07.2023
A+
A-
Lübbetülayn Arapça? Lübbetülayn hikayesi? Lübbetülayn kime denir? Lübbetülayn ne demek?

Lübbetülayn Arapça? Lübbetülayn hikayesi? Lübbetülayn isminin anlamı nedir? Lübbetülayn ne demek? Lübbetülayn kime denir? Lübbetülayn ne demek TDK? Lübbetülayn hangi dilde? Lübbetülayn (gözbebeğim) Lübbetülayn çeviri? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Lübbetülayn Arapça? Lübbetülayn hikayesi? Lübbetülayn kime denir? Lübbetülayn ne demek? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Bu kelime Göz bebeği anlamına gelmektedir. Arapça kökenli olan bu kelime Kuran da bulunmamakla berbaber Harikulade davranışlarıyla hayatı adeta dantela gibi ören Söz Sultanı (sas) bakın eşini mutlu etmenin yolunu nasıl öğretiyor bize. Mesela Allah Resulü, Aişe annemize, “Gözbebeğim- (Lübbetülayn)” diye hitap ediyordu.

Göz bebeği, gözün iris kısmının ortasında bulunan boşluktur ve ışığın retina üzerine düşmesini sağlar. Göz bebeğinden geçen ışık ışınları gözün içindeki dokular tarafından doğrudan soğurulduğu ya da gözün içinde yansıyan ışın saçılmalarının dar göz bebeğinden geri çıkmaması nedeniyle siyah renkli olarak görünür.

Göz Bebeğim kime denir?

Pek değerli, sevgili, çok önem verilen (kimse).“Babam benim göz bebeğimdir.

Lübbetülayn isminin cinsiyeti: Kız, Pembe

Lübbetülayn isminin kökeni: Arapça

Lübbetülayn ismi Kuran’da geçiyor mu?: Hayır

Sizler için bizlerde Lübbetülayn Arapça? Lübbetülayn hikayesi? Lübbetülayn isminin anlamı nedir? Lübbetülayn ne demek? Lübbetülayn kime denir? Lübbetülayn ne demek TDK? Lübbetülayn hangi dilde? Lübbetülayn (gözbebeğim) Lübbetülayn çeviri? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page