Mahinur Özdemir Göktaş vikipedi, biyografi? Mahinur Özdemir Göktaş kiminle evli? Eşi kimdir?

07.06.2023
A+
A-
Mahinur Özdemir Göktaş vikipedi, biyografi? Mahinur Özdemir Göktaş kiminle evli? Eşi kimdir?

Mahinur Özdemir Göktaş vikipedi, biyografi? Mahinur Özdemir Göktaş kiminle evli? Eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mahinur Özdemir Göktaş vikipedi, biyografi? Mahinur Özdemir Göktaş kiminle evli? Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

7 Kasım 1982’de Brüksel’de doğan aslen Konyalı olan Mahinur Özdemir Göktaş lisans eğitimini Université libre de Bruxelles insan kaynakları mühendisliği bölümünde, yüksek lisansını ise kamu yönetimi bölümünde yaptı. Belçika ve Türk vatandaşı olan Göktaş siyasi kariyerine 2009’da Brüksel’de hristiyan demokrat çizgideki CDH’den Brüksel Meclisi’ne girerek başladı. Mahinur Özdemir Göktaş Avrupa’da vekil seçilen ilk kadın başörtülü siyasetçi oldu.

2015 yılında Ermeni Soykırımı’nı reddetmesi sebebiyle frankofon kesimdeki CDH partisinden ihraç edildi ve Brüksel Meclisi’nde bağımsız olarak siyaset yapmayı sürdürdü. Mahinur Özdemir Göktaş Türkiye’de kamu görevinde çalışmaya 12 Eylül 2019’da Cezayir’in Büyükelçisi olarak çalışmaya başladı ve 3 Mayıs 2023 itibariyle 67. Dönem Hükümetinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak göreve başlamıştır.

Göktaş evli ve iki çocuk sahibidir.

Sizler için bizlerde Mahinur Özdemir Göktaş vikipedi, biyografi? Mahinur Özdemir Göktaş kiminle evli? Eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page