Mahmut Asmalı kimdir? Nereli? Eşi kimdir? Mahmut Asmalı serveti?

03.11.2023
A+
A-
Mahmut Asmalı kimdir? Nereli? Eşi kimdir? Mahmut Asmalı serveti?

Mahmut Asmalı kimdir? Nereli? Eşi kimdir? Mahmut Asmalı serveti? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mahmut Asmalı kimdir? Nereli? Eşi kimdir? Mahmut Asmalı serveti? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

1967 doğumlu olan Mahmut Asmalı, Rize’nin Pazar ilçesinde hayatına başladı. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Saha mühendisi olarak meslek hayatına atıldı ve 1989-1998 yılları arasında özel sektörde birçok başarılı projeye imza atarak Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

1998 yılında, çalıştığı şirketten ayrılarak mühendis bir arkadaşıyla birlikte Akyapı İnşaat’ı kurdu. Bu süreçte fabrikalardan nitelikli konutlara, villalardan sanayi sitelerine, alışveriş merkezlerinden hastanelere kadar inşaat sektörünün her alanında birçok projeyi başarıyla gerçekleştirdi. Şirket, halen yeni projelerle faaliyetlerine devam etmektedir.

Mahmut Asmalı’nın inşaat sektörü dışında yurtiçinde otomotiv, turizm ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren dış ticaret şirketleri bulunmaktadır. Ayrıca yurtdışında Katar’ın Doha şehrinde PVC üretimi ve Almanya’nın Frankfurt şehrinde inşaat faaliyetlerine devam etmektedir.

2009 yılında Türkiye İktisadi ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yaptığı başarılı çalışmalarından ötürü ‘Yılın Girişimcisi’ ödülüne layık görüldü.

Sivil toplum kuruluşlarında aktif bir rol oynayan Asmalı, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Mütevelli Heyeti, İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) ile İstanbul İnşaat Mühendisleri Odası’nda (İMO) üyedir. Ayrıca yetim çocuklar ve dezavantajlı ailelere yardım etmeyi amaçlayan AKYUVA Vakfı’nın Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak sosyal sorumluluk projelerine liderlik etmektedir.

Mahmut Asmalı, uzun yıllardır Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ailesinin bir parçası olup, farklı kademe ve görevlerde bulunmuştur. MÜSİAD’da 2009-2011 yılları arasında İnşaat Sektör Kurulu Başkanı, 2013-2017 yılları arasında MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, 2017-2019 yılları arasında MÜSİAD Genel Başkan Vekili ve 2019-2021 yılları arasında MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı olarak görev yapmıştır. 2021 yılı Eylül ayında gerçekleşen MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan olarak seçilmiştir.

Mahmut Asmalı, evli ve beş çocuk babasıdır.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Mahmut Asmalı kimdir? Nereli? Eşi kimdir? Mahmut Asmalı serveti? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page