Mahmut Di̇ndar kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

03.06.2023
A+
A-
Mahmut Di̇ndar kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Mahmut Di̇ndar kimdir? Mahmut Di̇ndar nereli ve kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mahmut Di̇ndar kimdir? Mahmut Di̇ndar nereli ve kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Mahmut Di̇ndar Yeşil Sol Parti Van Milletvekilidir. Hakkında çok fazla bilgi bulunmamakla beraber internet ortamında bakıldığında şu bilgiler bulunmuştur.

İlk ve Orta Okulu Gevaş yatılı bölgede okuduktan sonra, liseyi de Van Endüstri Meslek Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra Erciş şeker fabrikasında işçi 29 yıl olarak çalıştı. Fabrikada çalıştığı süre zarfında Şeker-İş sendikasında dört dönem yöneticilik yaptı.

2015 yılında emekli oldu. Emekli olduktan sonra Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği’de (MEBYA-DER) aktif olarak çalışmaya başladı.

Altı yıl boyunca görev aldığı MEBYA-DER’de iki dönem de Eşsözcülük yaptı. 2021 yılında kızı ile birlikte gözaltına alınıp, yaklaşık bir yıl tutuklu kaldı.

HDP’nin Edremit ilçe başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sizler için bizlerde Mahmut Di̇ndar kimdir? Mahmut Di̇ndar nereli ve kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page